Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jeździk dla dzieci – w jakim wieku dziecko może z niego korzystać?
dzieci na jeździkach

Jeździk dla dzieci – w jakim wieku dziecko może z niego korzystać?

Dzieci uwielbiają jeździki za to, że dają im nowe możliwości i doskonałą zabawę. Kiedy można podarować maluchowi jego pierwszy jeździk?

Jeździk dla niemowlaka i przedszkolaka

Jeździk jest rodzajem zabawki i mini środka transportu dla najmłodszych. To nie tylko przyrząd do skutecznego zabicia czasu, urozmaicenie ruchu na świeżym powietrzu. Wspiera bowiem rozwój sprawności fizycznej, utrzymywanie równowagi i sprawia, że dziecko może się szybciej przemieszczać, co daje niesamowitą frajdę, a także umożliwia wspólną zabawę ze starszym rodzeństwem poruszającym się na rowerze, deskorolce czy hulajnodze.

Jeździk może mieć bardzo różną formę i tak naprawdę wiek, do którego jest przystosowany, zależy przede wszystkim od jego indywidualnych parametrów. Najczęściej z jeździka korzystają maluszki w wieku 1-3 lat. Są jednak modele, które „rosną wraz z dzieckiem”, jak w sklepie Bajum: https://bajum.pl/zabawki/ruchowe/jezdziki. Można z nich korzystać na różne sposoby, dzięki czemu nadają się już dla niemowląt lub starszych przedszkolaków. To świetne rozwiązanie, bo każdy wie, że dzieci w tym wieku rosną błyskawicznie, a dzięki wielofunkcyjności pojazdu, można się nim cieszyć nieco dłużej. Przyjrzyjmy się tego typu produktom.

Jeździk pchacz 3w1 dla najmłodszych

Innowacyjnym urządzeniem, z którego mogą korzystać już 6-miesięczne niemowlęta, jest jeździk My First Scootandride. Można się nim bawić nawet przez kilka lat, co pozwala oszczędzić na zakupie kolejnych zabawek. Najmłodszemu dziecku posłuży do nauki chodzenia jako pchacz. Jest niezwykle stabilny, dlatego maluch może podejmować przy nim pierwsze próby wstawania i poruszania się na dwóch nogach. Wysokość rączki usytuowana jest tak, by umożliwić korzystanie już dzieciom o wzroście 62 cm. W schowku na zabawki zmieszczą się ulubione pluszaki, figurki lub samochodziki, których transport staje się łatwiejszy niż kiedykolwiek.

Funkcja jeździka przeznaczona jest dla dzieci od ok. 1 roku. Pozwala wzmacniać mięśnie nóg i pleców, ucząc przyjmowania wyprostowanej pozycji. Ciche kółka 360º sprawiają, że jazda po mieszkaniu nie będzie uciążliwa nawet dla sąsiadów mieszkających piętro niżej, a sprawne manewrowanie między meblami urozmaici zabawę.

Starsze dzieci (do 20 kg) mogą wykorzystać samo podwozie jeździka, poruszając się na desce wyposażonej w kółka na leżąco lub siedząco.

Jeździk i hulajnoga 2w1

To propozycja dla dzieci w wieku 1-5 lat. Z początku posłuży jako klasyczny jeździk, na którym można usiąść i odpychając się nogami przemieszczać zarówno po mieszkaniu, jak i podwórku czy parku. Trzy kółka zamontowane zostały w taki sposób, by zapewnić maluchowi bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Bardzo szybko, bez żadnych dodatkowych narzędzi można przerobić taki jeździk w hulajnogę, z której skorzysta przedszkolak. Tego rodzaju pojazd pozwoli trenować utrzymywania równowagi oraz zapewni wspaniałą zabawę i urozmaici codzienne spacery.

Pamiętaj, że do hulajnogi warto zakupić dziecku kask, by maksymalnie zadbać o jego bezpieczeństwo. Dobrze wyposażony sklep z akcesoriami dla dzieci pozwoli ci zamówić zarówno jeździk, jak również kask. Wybieraj produkty sprawdzonych marek, których zabawki posiadają odpowiednie certyfikaty.

5/5 – (1 głosów)