Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Prowadzisz biuro? Sprzedajesz towary? Zainwestuj w wyposażenie najwyższej jakości
wyposażenie sklepu z ubraniami - zobacz jak prawidłowo je przygotować!

Prowadzisz biuro? Sprzedajesz towary? Zainwestuj w wyposażenie najwyższej jakości

Każdy, kto decyduje się na założenie własnego przedsiębiorstwa, staje przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest zaopatrzenie sklepu czy biura w odpowiednie wyposażenie, które ułatwi magazynowanie i ekspozycję towarów. Jest to ważne zwłaszcza, gdy przewiduje się konieczność archiwizacji dużej liczby dokumentów lub prowadzenie sklepu odzieżowego. Na co zwrócić uwagę?

Wyposażenie biura, restauracji czy sklepu musi być przede wszystkim trwałe i funkcjonalne. Będąc właścicielem takiego miejsca, nie powinno się oszczędzać na regałach magazynowych czy stojakach odzieżowych, ponieważ są one eksploatowane dużo intensywniej niż w standardowym gospodarstwie domowym. Te najtańsze często bywają niestabilne, łatwo je uszkodzić, a co za tym idzie – szybko potrzebują wymiany na inny model. Zamiast płacić kilka razy za kiepskiej jakości wyposażenie, lepiej dokonać przemyślanego zakupu raz i móc korzystać z niego przez długi czas.

Jakie powinny być regały do archiwum?

Osoby pracujące w biurach i instytucjach publicznych, gdzie magazynowana jest bardzo obszerna dokumentacja wiedzą, jak ważne jest odpowiednio wyposażone archiwum. Stabilne, solidne meble posiadające odpowiednie certyfikaty jakości dają niezbędne poczucie bezpieczeństwa w trakcie ich użytkowania. Z tego względu najlepiej jest wybrać metalowe regały do archiwum zbudowane z grubej blachy o wysokiej nośności. Te najsolidniejsze zapewniają niezawodność nawet przy obciążeniu rzędu 100 kg na jedną półkę. W sklepie internetowym Doris można je dostać w różnych wariantach – różnią się one wysokością (200 – 300 cm) oraz głębokością (30 – 40 cm), a niektóre z nich posiadają dodatkowo pełne ścianki na bokach i plecach regału. Osobom odpowiedzialnym za ich montaż na miejscu znacznie ułatwi pracę przesyłka w formie niezmontowanej – dzięki temu łatwiej wnieść mebel do odpowiedniego pomieszczenia i złożyć na miejscu z pomocą dołączonej instrukcji. Warto też zwrócić uwagę na to, by regał do archiwum posiadał gwarancje producenta.

Stojaki do ekspozycji ubrań na wieszakach

Prowadząc sklep z odzieżą – zarówno nową, jak i używaną, jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia są stojaki odzieżowe. Ekspozycja ubrań na wieszakach ułatwia klientom przeglądanie wybranych modeli, dobieranie rozmiaru i koloru. Takie rozwiązanie ułatwia też obsłudze utrzymać ład i porządek w sklepie. Stojaki odzieżowe przede wszystkim muszą być stabilne i trwałe. Najlepiej, jeśli są pokryte galwanicznym chromem, bo są wtedy wyjątkowo odporne na zadrapania i ciągłe pocieranie przez tworzywo wieszaków. W zależności od indywidualnych potrzeb można znaleźć różne rodzaje stojaków odzieżowych: proste – pojedyncze i podwójne, kilkuramienne czy w formie karuzeli. Istnieją również takie, które zostały zaprojektowane do ekspozycji biżuterii i apaszek. Jeśli planuje się wprowadzanie regularnych zmian w aranżacji, warto rozważyć używanie stenderów na kółkach, które pozwalają na dowolne i łatwe przesuwanie ich w przestrzeni sklepu.

Oceń