Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Akcesoria do szafy, które ułatwiają życie – sprawdź!
akcesoria-do-szafy

Akcesoria do szafy, które ułatwiają życie – sprawdź!

Wykonana na wymiar szafa powinna być wyposażona w odpowiednie akcesoria. Pomogą one w optymalnym rozmieszczeniu zawartości i zachowaniu porządku. Jakie są najczęściej wybierane elementy mebli do garderoby czy sypialni? Zobacz!

Półki i szuflady: zadbaj o ład

Oczywistym komponentem do każdego mebla są odpowiednie szuflady. Ważne, by dopasować ich liczbę, szerokość i głębokość do tego, co ma być składowane w szafie. Drugi element to półki. Grubość półek może wynosić np. 18 mm lub 28 mm – zależnie od przeznaczenia. Istnieje również opcja wykonania półek wysuwanych. Dzięki nim prościej jest sięgnąć po potrzebne w danej chwili rzeczy. Tego typu rozwiązanie stosowane jest często do przechowywania bluzek, męskich koszul czy butów.

Szuflady do nowoczesnych szaf montowane są bardzo często na prowadnicach z pełnym wysuwem. Pozwala to na wysunięcie całości szuflady, dając pełen dostęp do zawartości. Element ten można wyposażyć w system otwierania „push to open”. Aby dostać się do wnętrza, wystarczy wówczas nacisnąć czoło szuflady w odpowiednim miejscu. Natomiast zasuwanie jest ciche i proste dzięki funkcji samodomykania. Wewnątrz zalecamy umieścić dopasowane do zawartości organizery. Pozwolą one uporządkować:

  • biżuterię – pierścionki, bransolety, naszyjniki, zegarki,
  • apaszki,
  • krawaty,
  • paski do spodni oraz sukienek.

Gdy szafa jest ulokowana w zaciemnionej przestrzeni, warto rozważyć zainstalowanie oświetlenia do szuflad i nad półkami. Na cenne przedmioty przyda się natomiast szuflada w formie sejfu.

Wieszaki do szafy – nie tylko na koszule

W każdej garderobie powinien znaleźć się drążek na ubrania wiszące. Nie może on być zbyt długi, by nie uginać się pod ciężarem zawieszonej odzieży. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. W wysokich przestrzeniach szaf pomocny będzie tzw. pantograf – czyli drążek z uchwytem, pozwalającym ściągnąć go na dół. Część odzieży można w ten sposób rozmieścić w górnej partii mebla.

Mając sporo eleganckich spodni, opłaca się rozważyć instalację specjalnego wieszaka. Właściwy rozstaw poprzeczek takiego akcesorium pozwala uchronić ubranie przed zagnieceniem. Wieszak montuje się w taki sposób, że można go wysuwać z szafy (https://www.komandor.pl/meble/szafy) – co dodatkowo ułatwia wyjmowanie poszczególnych sztuk ubrań. Komandor ma w swej ofercie również specjalne akcesoria do zawieszania krawatów i apaszek.

Dodatkowe akcesoria do szaf

Oprócz wieszaków i półek, przydatnymi elementami we wnętrzu szaf są kosze. Sprawdzają się one np. w meblach sypialnianych. Przewiewny, ażurowy pojemnik świetnie nadaje się na pachnące, wyprane ręczniki i pościele. Dzięki cyrkulacji powietrza tkaniny dłużej zachowają świeży zapach. Inne ażurowe półki-kosze, montowane w dole, przeznaczone są tymczasem na czyste obuwie. Poszczególne pary butów łatwo ułożyć na ukośnych elementach tych koszy.

W szafie często przechowuje się też rozmaite akcesoria, np. sprzęt do porządków domowych. Do tej części mebla przyda się więc uchwyt, przeznaczony na rurę odkurzacza. Montuje się go na wewnętrznej, bocznej ściance. W podobny sposób da się zamocować stojak na żelazko. Takie elementy pozwolą lepiej zorganizować wnętrze szafy, ułatwiając utrzymanie w niej należytego porządku.

Nowoczesne systemy meblowe pomagają w organizacji garderoby oraz domowych akcesoriów. Personalizując meble, uzyskujesz pożądaną funkcjonalność i estetykę. Komandor (https://www.komandor.pl/) pozwala projektować szafy w wygodnej aplikacji. Sprawdź koniecznie ofertę tego polskiego producenta!

Oceń