Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Sfera rozrywki online dla młodzieży w swoim domu

Sfera rozrywki online dla młodzieży w swoim domu

Izolacja i dystans społeczny, do którego zmusiła nas epidemia koronawirusa, bardzo się odbija na naszym nastroju i poczuciu bezpieczeństwa. Odczuwamy lęk i stres, które negatywnie oddziałują na naszą psychikę. Warto więc znaleźć zajęcie, hobby, które wprowadzi nas w wyśmienity humor. Nie można przy tym zapominać o młodzieży, dla której kontakty z rówieśnikami są niezwykle ważne.

Szukając interesujących pomysłów na zagospodarowanie czasu młodzieży, powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę to, co jest im najbliższe, czyli internet i świat wirtualny.

Niekoniecznie platformy edukacyjne

Wielu rodziców chciałoby pobyt dziecka w domu spożytkować jak najlepiej. W efekcie zachęca się młodzież do tego, by odwiedzała kolejne platformy edukacyjne. Takie, które miałyby poszerzać wiedzę szkolną. Jednak prawda jest taka, że nie tego teraz potrzebują młodzi ludzie. Nauczyciele każdego dnia przesyłają dużą partię materiału i ostatnią rzeczą, o jakiej marzy dziecko, jest rozwiązywanie kolejnych testów i zadań. Poza tym znacznie bardziej niż książkowej wiedzy młodzież potrzebuje relaksu, poczucia bezpieczeństwa i pewnej stabilności. Rozrywka dla młodzieży online będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Co możemy wziąć pod uwagę?

Wspólne zwiedzanie online

Zakaz wychodzenia z domu można wykorzystać do tego, by zacieśnić więzi. To, że musimy być w zamknięciu, nie oznacza, że nie możemy wybrać się na wycieczkę, choć będzie nieco inna niż standardowo. Wiele instytucji kulturalnych, czy muzeów na całym świecie organizuje wirtualne wycieczki. Dzięki temu za pomocą ekranu komputera można wejść tam, gdzie normalnie nie bylibyśmy w stanie dotrzeć. Czasem możliwe jest nawet grupowe zwiedzanie z przewodnikiem! Nie tylko można się czegoś nowego dowiedzieć, ale także spędzić nieco czasu razem. Wbrew pozorom taka rodzinna wirtualna wyprawa może być ciekawą przygodą.

A może strefa rozrywki online?

Dobrą propozycją jest strefa rozrywki online. Młodzi ludzie mogą spotkać w wirtualnej rzeczywistości swoich znajomych, poznać inne osoby o podobnych zainteresowaniach i… przeżyć mnóstwo emocji. Pod warunkiem, że mamy kontrolę nad tym, z jakich stron dziecko korzysta. Wybierając rozrywkę dla dziecka, powinniśmy mieć pewność, że osoby sprawujące pieczę nad funkcjonowaniem strefy, są do tego dobrze przygotowane.

Decydując się na skorzystanie z ofert takich firm, jak Kompas, możemy mieć pewność, że dziecko wyśmienicie się bawi pod okiem czujnych animatorów, którzy mają doświadczenie i odpowiednią wiedzę. Rozrywka dla młodzieży online może rozwijać zainteresowanie i kto wie, być może budzić nową pasję? Do wyboru mamy na przykład strefę dla wielbicieli sportu, gdzie są liczne rozgrywki i turnieje, strefę RPG, gdzie można przemierzać różne światy, poznając przy tym najlepszych graczy. Inna propozycja? Strefa Fitness & Taniec Online – nikt nie powiedział, że sceną do ćwiczenia tańca nowoczesnego, czy zumby nie może być podłoga pokoju. Nie zabrakło również propozycji dla młodszych dzieci, które mogą skorzystać m.in. ze Strefy Gracza Online albo wziąć udział w ciekawych eksperymentach w ramach Wirtualnej Akademii Ciekawskich Urwisów. Dzięki takim propozycjom, siedzenie w domu z pewnością nie będzie nudne!

Wszystkie znajdziesz na stronie: https://www.kompas.pl/lato/strefa-online

Oceń