Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Przebranżowienie po 30-stce — jak zmienić zawód z głową?
ddddddddd

Przebranżowienie po 30-stce — jak zmienić zawód z głową?

Osób, które obecnie decydują się na zmianę swojej drogi zawodowej, jest naprawdę wiele. Czasy, gdy aż do emerytury wykonywano ten sam wyuczony przed laty zawód, należą już do przeszłości. Przebranżowienie po trzydziestce na pewno nie jest łatwą decyzją, warto więc zrobić to z głową. Obecnie do przyszłościowych zawodów zaliczany jest między innymi UX Designer. Aby wykonywać ten zawód, niekoniecznie trzeba być związanym z branżą IT. Na pewno jednak kursy UX zwiększą szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy w tym przyszłościowym zawodzie.

Kursy UX — jakie warto wybrać?

Umiejętności niezbędnych w pracy UX Designera można się dzisiaj nauczyć zarówno na drodze kursów internetowych, jak i samodzielnego kształcenia. Dla potencjalnego pracodawcy to zbyt mało, aby uwierzył on, że osoba aplikująca na stanowisko specjalisty UX ma kwalifikacje odpowiednie do wykonywania tego zawodu. Dlatego też rozsądnie jest wybrać certyfikowane kursy UX.

Zdobyty certyfikat najlepiej potwierdzi posiadane kwalifikacje, a tym samym znacznie zwiększy szanse na zatrudnienie. Szczególnie duże wrażenie na rekruterze zrobi osoba, która zdobyła międzynarodowy certyfikat. Taki certyfikat znacznie poszerzy zawodowe perspektywy i ułatwi przebranżowienie się.

Jak najłatwiej zmienić pracę po trzydziestce?

Osoby, które chcą po trzydziestce zmienić zawód, powinny przede wszystkim wybrać nową branżę. Optymalnie byłoby, gdyby nowa branża, chociaż w niewielkim stopniu związana była z tą poprzednią. Coraz częściej jednak osoby, które czują, że nie rozwijają się, decydują się na radykalną zmianę branży. Ci, którzy podejmują taki krok i chcą zwiększyć swoje szanse na znalezienie ciekawych ofert pracy, powinni rozważyć ukończenie studiów podyplomowych.

Jeśli z różnych przyczyn nie jest to możliwe, przyda się ukończenie specjalistycznego kursu. Kursy UX należą właśnie do takich specjalistycznych kursów. Warto też pamiętać o tym, że w nowym miejscu przydatne mogą się też okazać umiejętności wykorzystywane w poprzedniej pracy. Specjalista UX współpracuje z wieloma osobami, umiejętność pracy w zespole w nowej pracy może okazać się bezcenna.

Czy w branży UX szanse na pracę mają osoby bez doświadczenia?

Na rynku pracy regularnie pojawiają się nowe zawody i specjalności. UX Designer należy do takich właśnie stosunkowo nowych specjalności. Wielu kandydatów na to stanowisko może więc nie mieć żadnego doświadczenia albo mieć bardzo niewielkie. Rekrutacja na stanowisko UX Designera nie jest więc oparta na doświadczeniu kandydatów. Warto jednak pamiętać, że osoby bez doświadczenia będą zaczynać na stanowisku junior UX Designer. Nabywając doświadczenie, mogą oczywiście spodziewać się awansu.

W branży IT wciąż pojawiają się nowe specjalności. Jedną z młodszych jest UX Designer. To zawód przyszłości, dlatego osoby po trzydziestce myślące o tym, aby się przebranżowić, powinny wziąć go pod uwagę w swoich pomysłach na nowe zajęcie. Osoby, które chcą ten zawód zdobyć, powinny się szkolić. Szczególnie warto robić to na certyfikowanych kursach.

5/5 – (1 głosów)