Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Globulki dopochwowe – kiedy je stosować?

Globulki dopochwowe – kiedy je stosować?

Globulki dopochwowe to leki lub preparaty nawilżające aplikowane bezpośrednio do pochwy. Mogą przeciwdziałać stanom grzybiczym, zapaleniu pochwy, ale mogą także pomagać przy suchości pochwy i działać nawilżająco. Istnieją też specjalne rodzaje globulek dopochwowych, które działają antykoncepcyjnie. Zobacz, jakie są rodzaje globulek dopochwowych i kiedy je stosować.

Globulki dopochwowe – czym są?

Globulki dopochwowe są bardzo popularne przy leczeniu chorób układu rodnego. A to dlatego, że stosowane są w miejscu wystąpienia problemu. Lekarze ginekolodzy potwierdzają, że globulki działają skutecznie przy infekcjach intymnych, bo substancja jest dostarczana właśnie bezpośrednio do miejsca występowania stanu zapalnego lub infekcji.

Globulki są dość proste w aplikacji. Jeżeli używałaś kiedykolwiek tamponów, nie będziesz miała problemu z założeniem globulki dopochwowej. Przypominają one tabletki w kapsułkach. Są niewielkie, dlatego przy ich stosowaniu nie powinnaś czuć żadnego dyskomfortu.

Przy stosowaniu globulek dopochwowych poleca się jednak zabezpieczenie bielizny wkładkami higienicznymi lub podpaskami, bo globulki mogą powodować wypływ wydzieliny z dróg rodnych.

Globulki dopochwowe na grzybicę i infekcje intymne

Jeżeli doskwiera Ci infekcja intymna, najlepiej udaj się z nią do lekarza-ginekologa. On może przepisać Ci globulki dopochwowe, które zawierać będą odpowiedni lek. Lekarz powinien też z łatwością określić, czy potrzebne są globulki dopochwowe przeciwgrzybiczne (bez recepty lub na receptę) czy też globulki dopochwowe na infekcje bakteryjne.

Zobacz także: Znowu to samo! Nawrót grzybicy pochwy

Globulki dopochwowe, w zależności od przeznaczenia, mogą być stosowane kilka razy dziennie lub raz dziennie. Pamiętaj, żeby zawsze przestrzegać zaleceń lekarza i instrukcji z ulotki dołączonej do opakowania.

Globulki dopochwowe będą zawierały leki przeciwgrzybicze lub przeciwbakteryjne. A co na zapalenie pochwy? Jeżeli borykasz się z infekcją intymną możesz także zastosować globulki dopochwowe przeciwzapalne.

Inne rodzaje globulek dopochwowych

W aptece dostępne są także inne globulki dopochwowe bez recepty. Kobiety coraz częściej sięgają po globulki dopochwowe o działaniu nawilżającym. Mogą one być bardzo pomocne zwłaszcza przy podrażnieniach czy suchości pochwy. Ta ostatnia często doskwiera kobietom w okresie menopauzalnym. Preparaty opisane wyżej możesz znaleźć pod linkiem: https://drmax.pl/kategorie/problematyczne-dolegliwosci/zapalenie-pochwy.

Globulki dopochwowe mogą mieć także działanie plemnikobójcze. Pamiętaj jednak, że ta forma antykoncepcji dostępna jest tylko na receptę, z przepisu ginekologa.

Globulki dopochwowe to wygodny i skuteczny sposób na złagodzenie podrażnień i nawilżenie okolic intymnych, leczenie infekcji i zapalenia pochwy, a także sposób na podanie środka antykoncepcyjnego. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o globulkach dopochwowych, zapytaj o nie swojego ginekologa.

Źródła

https://drmax.pl/blog-porady/znowu-to-samo-nawrot-grzybicy-pochwy/

https://drmax.pl/blog-porady/wybierasz-sie-na-wakacje-uwazaj-na-zapalenie-pochwy/

Oceń