Tradycyjne święta Bożego Narodzenia przy suto zastawionym stole, choć wierne zwyczajom, zdecydowanie odbiegają od nowoczesnego stylu bycia. Stąd dla wielu osób coraz atrakcyjniejsza staje się idea świątecznego wyjazdu, który połączy tradycję ze współczesnym trybem życia opartym na aktywności i zdrowym odżywianiu. Na taki pobyt można liczyć, spędzając święta nad morzem. 

Im jesteśmy starsi, tym boleśniej zdajemy sobie sprawę z tego, że magia Bożego Narodzenia coraz częściej gości w naszych dziecięcych wspomnieniach niż w rzeczywistości. Jej moc skutecznie osłabia wir szalonych, nierzadko okupionych zdenerwowaniem, przygotowań: zakupów, gruntownego sprzątania, godzin spędzonych w kuchni. To wszystko sprawia, że im jaśniej błyszczy na niebie pierwsza gwiazdka, tym bardziej blednie świąteczna radość, przygaszona narastającym zmęczeniem. Na szczęście Boże Narodzenie nie zawsze musi tak wyglądać. Wraz z zimowym wiatrem powiew nowego doświadczenia przyniosą rodzinne święta nad morzem, które w sercach dorosłych ożywią atmosferę z lat dzieciństwa, dzieciom dadzą mnóstwo powodów do zabawy, a wszystkich zachęcą do niecodziennych aktywności, stając się niezapomnianym czasem pełnym wrażeń. Dlaczego warto spędzić Boże Narodzenie nad morzem? 

Boże Narodzenie nad morzem – na przekór trendom

Święta nad morzem to wybór wbrew modzie, która zimą każe raczej wyruszyć w otulone śniegiem i ścięte mrozem góry. Trudno im co prawda odmówić świątecznej scenerii, ale trzeba pamiętać, że ceną za nią są turystyczny gwar i tłumy ludzi. Inaczej jest nad Bałtykiem, który po zakończeniu sezonu letniego zanurza się w spokoju, przerywanym jedynie pohukiwaniem wzburzonego morza. Szybko można się wtedy przekonać, że nie potrzeba wcale widoku na ośnieżone szczyty i góralskie domki u ich stóp, aby poczuć świąteczną atmosferę, bo ta kryje się także nad falującym morzem, na białej, niemal opustoszałej plaży, a nade wszystko w zapachu choinki, smaku wigilijnych potraw i melodii kolęd, niemal niezmiennych, bez względu na miejsce. 

Święta z tradycją

Nie zabraknie ich zatem także podczas świąt nad Bałtykiem, bo bez wypatrywania pierwszej gwiazdki, skosztowania karpia i barszczu z uszkami oraz obecności rozświetlonej choinki wyjazd zamieniłby się w zimowy urlop, a idea Bożego Narodzenia poza domem nie polega przecież na tym, aby oderwać się od obyczajów, a doświadczyć ich w zupełnie nowych okolicznościach. Dzięki nim rodzinne święta nad morzem w hotelu pobudzą domową atmosferę, ale jednocześnie zyskają czar ekscytującej nowości, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Takie połączenie wrażeń przygotowuje dla swoich gości Resort Gwiazda Morza we Władysławowie, gdzie będzie okazja do tradycyjnego, wspólnego ubierania choinki i kolędowania, ale nie zabraknie też czasu na nietypowe aktywności, jak warsztaty z tworzenia ozdób choinkowych czy kurs kulinarny dla dzieci pod okiem samego szefa kuchni. Wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie na stół trafią tradycyjne dania wigilijne, a wizytę najmłodszym gościom złoży Święty Mikołaj, który obdaruje ich drobnymi prezentami. Po kolacji będzie można obejrzeć filmy o tematyce świątecznej lub spędzić miło czas w przy muzyce na żywo, chłonąc niezwykłą atmosferę Bożego Narodzenia. 

Rodzinne święta nad morzem w atmosferze bliskości

Z kolei, ci którym zamarzy się spędzenie czasu w kameralnym, rodzinnym gronie, będą mogli zaszyć się w prywatnych warunkach nowoczesnego pokoju lub przestronnego apartamentu, podzielić opłatkiem z najbliższymi, zaśpiewać kolędy. Tak podczas świąt nad morzem tradycji stanie się zadość, choć w sposób przyjemniejszy niż w domu, bo pozbawiony męczących przygotowań. W hotelu nie są one koniecznością, a jedynie wyborem, na przykład dla osób, które nie wyobrażają sobie Gwiazdki bez wspólnego pieczenia pierniczków czy innych świątecznych przysmaków. Mogą to zrobić w pełni wyposażonym aneksie kuchennym w apartamencie. To niepodważalny atut Bożego Narodzenia nad morzem, z dala od domu – wyjazd uwalnia z przedświątecznej gonitwy, przynosi pełen wypoczynek oraz pozbawia zmartwień i nerwów związanych z przygotowaniami. Pozwala cieszyć się obecnością najbliższych i skupić wyłącznie na tym, co w Bożym Narodzeniu ważne i wyjątkowe – niepowtarzalnej, unoszącej się wokół i przenikającej do serc atmosferze miłości i dobroci.  

Nie tylko przy stole

Rodzinne święta nad morzem nie chcą jednak tylko powielać bożonarodzeniowych schematów, a dostarczać wrażeń, jakich doświadcza się właśnie od przysłowiowego święta. A te płyną zarówno z atrakcyjnego otoczenia, jak i hotelowych atrakcji. Dzięki nim podczas Bożego Narodzenia nie ma mowy o nudzie, lenistwie i długich godzinach spędzonych przy stole. Święta nad morzem pozwalają zachować równowagę między tradycją, a potrzebami ciała i duszy. Nadmiar kalorii znika na zajęciach fitness, ćwiczeniach na basenie albo na ściance wspinaczkowej. Szum wzburzonego zimą morza jest jak wezwanie do długiego, rodzinnego spaceru lub treningu nordic walking brzegiem Bałtyku, wśród mew tańczących na zamarzniętym, pokrytym białym puchem piasku. Powietrze wypełnia się wtedy zbawiennym dla naszego samopoczucia jodem, a wiatr rumieni policzki. A gdyby tak zdobyć się na świąteczne szaleństwo i spróbować morsowania? To wyzwanie dla śmiałków, ale raz podjęte dostarcza mnóstwo satysfakcji, dodaje zdrowia i podsyca apetyt na więcej. Wszystkie te aktywności czekają podczas rodzinnych świąt nad morzem w Hotelu Gwiazda Morza, który znajduje się przy samej plaży, ale też w sąsiedztwie nadmorskiego parku, zachwycającego zimową scenerią. Na rozgrzewkę po pobycie na świeżym powietrzu można tam skorzystać z atrakcji strefy Wellness i Spa z sanarium, jacuzzi, basenem i ofertą zabiegów relaksacyjnych.   

Jak nie zwariować w święta

Boże Narodzenie nad morzem jest najlepszą odpowiedzią na pytanie, które przed Gwiazdką masowo pojawia się w internetowych poradnikach: Jak nie zwariować w święta? Gwiazdkowy wyjazd skutecznie wyrywa z przedświątecznego szaleństwa i świątecznej monotonii przy stole. Zachęca do aktywności, napełnia relaksem i co najważniejsze, ożywia magię Bożego Narodzenia, jakiej często trudno doświadczyć nawet przy rozświetlonej choince w domu.  

Boże Narodzenie nad morzem. Poczuj magię świąt nad Bałtykiem
5 (100%) 6 votes

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany