Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak zaoszczędzić miejsce w małej łazience?
bathroomblinds

Jak zaoszczędzić miejsce w małej łazience?

Współczesny rynek potrafi sporo zaoferować właścicielom małych mieszkań i niewielkich łazienek. Wystarczy przejrzeć ofertę dobrze zaopatrzonego sklepu i od razu widać, że dobrze przemyślane zagospodarowanie przestrzeni i odpowiednio dobrana armatura potrafią powiększyć łazienkę o kilkanaście upragnionych centymetrów. Niby nic, ale w codziennym jej użytkowaniu na pewno odczujemy różnicę. Na co zatem zwrócić uwagę podczas remontu małej łazienki?

Podwieszana toaleta

Podwieszane toalety od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego. Na widoku jest jedynie muszla klozetowa oraz przycisk do spłukiwania wody. Z łatwością można zadbać o czystość podłogi znajdującej się pod spodem. Zabudowane toalety zasłaniają wszystkie rurki doprowadzające wodę oraz zbiornik do spłukiwania. Toaleta wygląda bardziej atrakcyjnie. Montaż podwieszanej toalety w małej łazience posiada jeszcze jeden atut. Jest nim możliwość przesunięcia muszli do ściany o kilka centymetrów.

W sprzedaży znaleźć można różne warianty podwieszanych toalet. Przy zakupie warto porównać ich wymiary. Sklep Armatura24.pl proponuje miski WC wiszące z deską wolnoopadającą, miski WC wiszące bez kołnierza, przyciski spłukujące, stelaże podtynkowe oraz kompletne moduły sanitarne, których montaż nie wymaga żadnych wstępnych prac konstrukcyjnych. Co ciekawe, w asortymencie sklepu są zarówno produkty w różnych odcieniach bieli, jak również artykuły łazienkowe w kolorze czarnym lub szarym. Takie nowoczesne rozwiązania, pozwalają na stworzenie ciekawej aranżacji, nawet najmniejszej łazienki.

Funkcjonalna kabina prysznicowa

Kolejnym sprawdzonym pomysłem na zaoszczędzenie miejsca w niewielkiej łazience jest montaż kabiny prysznicowej. Prysznic umożliwia wykonanie codziennej toalety w pozycji pionowej. W łazienkach, w których do tej pory była zainstalowana wanna, w wolnym miejscu można postawić na przykład pralkę, słupek z półkami, zamykaną szafkę lub wieszak.

Na rynku dostępne są różne warianty pryszniców. Możemy kupić gotowy zestaw prysznicowy z brodzikiem, jak również samą kabinę albo ściankę prysznicową. Każdy z wymienionych artykułów posiada swoich zwolenników. To, na co się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od tego, w jakim stanie jest łazienka i w jakim miejscu chcemy zamontować prysznic. Godne uwagi są zaokrąglone narożne kabiny prysznicowe. Gwarantują one komfort kąpieli dla użytkownika, jak również nie zabierają zbyt wiele miejsca na zewnątrz.

Szafka z umywalką i baterią łazienkową

Na koniec skupimy się na umywalkach i bateriach łazienkowych. W wielu łazienkach znaleźć można umywalki wiszące. I o ile w większych pomieszczeniach się one sprawdzają, to ich wieszanie w małej łazience jest po prostu utratą przestrzeni do przechowywania. Do niewielkich pomieszczeń dedykowane są umywalki, pod którymi można powiesić lub postawić szafkę. Dzięki temu pod umywalką można przechowywać kosmetyki, papier toaletowy, ręczniki lub środki czyszczące.

Podczas remontu małej łazienki warto również przeznaczyć trochę uwagi na zakup właściwego kranu. W opcji są baterie łazienkowe ścienne oraz wolnostojące krany, które instaluje się z boku umywalki. Taka armatura pozwala na oszczędzenie tak ważnej w małym pomieszczeniu przestrzeni oraz poprawia komfort wykonywania codziennych czynności higienicznych.

Oceń