Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Pomorskie nieoczywiste. Zima w pomorskiem
IMG

Pomorskie nieoczywiste. Zima w pomorskiem

Nadeszła długo oczekiwana przez wszystkich śnieżna zima. Dodatkowo obostrzenia związane z pandemią są powoli zdejmowane, tak więc możemy zacząć pomału cieszyć się wyjątkową aurą.

IMG
img

Około 15% Polaków na wypoczynek zimowy wybiera województwo pomorskie, w szczególności pas nadmorski. Ustka, Łeba, Władysławowo, Półwysep Helski czy Mierzeja Wiślana chętnie ugoszczą turystę przez cały rok. Bogata oferta noclegowa jest atrakcyjną opcją m.in. dla rodzinnych pobytów z dziećmi, a szczegóły dotyczące oferty można znaleźć na turystycznej platformie regionu pomorskiego .

pomorskie-travel-
pomorskie-travel

W tym okresie szczególnie zachęcamy do spacerów pustymi plażami i wdychanie jakże ważnego jodu. Dla tych odważniejszych rekomendujemy przygodę z morsowaniem, które znakomicie poprawia odporność naszych organizmów. Ważne informacje dotyczące tej aktywnej formy dostępne są tutaj: https://pomorskie.travel/pl/-/zostan-morsem. Od paru lat fani zimnych kąpieli mają w Sopocie dodatkową atrakcję. M15 Saunspot, czyli kompleks saun ustawiony na plaży. Same pomieszczenia niczym nie różnią się od typowych suchych saun fińskich, jednak urzekają widokiem na Zatokę Gdańską. I oczywiście część gości tego miejsca wybiera wygrzewanie się w gorących temperaturach, ale jest też duża grupa osób, która łączy saunowanie z morsowaniem. 

nie-podpisywac-zrodla-
nie-podpisywac-zrodla-
Kapiele-morsów-pomorskie.travel.JPG-

Pomorze serdecznie zaprasza również tych, którzy kochają narty. Kaszuby to wyjątkowa kraina wzniesień, może niezbyt wysokich, ale za to gościnnych. Najwyższa jest Wieżyca. Działają tu dwie stacje narciarskie – Koszałkowo i Kotlinka, oferujące najbardziej strome stoki w okolicy. Nieco bardziej płasko jest w Trzepowie Przywidzu, gdzie dobrze poczują się początkujący i ci, którzy lubią spokojną, dłuższą jazdę. To nie wszystko: Sulęczyno, Kosowo i sopocka Łysa Góra również mają wielu fanów narciarstwa. Szczegółowe opisy wskazanych miejsc znajdują się tutaj: https://pomorskie.travel/pl/aktywnie-sporty_zimowe.

Przekonaj się sam, że w pomorskiem wypoczynek możliwy jest przez cały rok i już dziś zaplanuj swój pobyt w regionie!

Oceń