Together Magazyn » Aktualności » Konkurs – Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „Pinokio”!

Konkurs – Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „Pinokio”!

Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na spektakl Teatru Klapa czyli Koperek i Kminek – Pinokio!

Aby wygrać zaproszenia, należy wejść na nasz fanpage:

www.facebook.com/togethermagazyn/

i pod postem konkursowym napisać imię dziecka i opiekuna, którzy chcieliby skorzystać z zaproszeń na spektakl 🙂

Konkurs trwa do czwartku, do godz. 15:00, a wyniki poznacie jeszcze tego samego dnia!

Zapraszamy do zabawy! 🙂

Słowik – niepozorny mały ptaszek obdarzony cudownym głosem zainspirował Koperka i Kminka do bliższego przyjrzenia się “koledze po fachu”.

Jak zwykle przewrotna adaptacja bajki J. Ch. Andersena pełna jest niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jednak przekaz pozostaje ten sam co u Andersena. Najważniejsza jest wolność i radość życia. Na nic pałace i piękne ogrody, gdzie nawet ptak musi śpiewać, jak mu Pan każe.

Dzieci w teatrze (nie) tylko w tygodniu?

Czemu teatry nie grają spektakli dla dzieci w weekendy? A może grają, tylko nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę? Na prośbę naszych czytelników sprawdzamy, czy mali widzowie mogą wybrać się do teatru w weekend z rodzicami, czy są „skazani” na wycieczki szkolne w ciągu tygodnia – pisze Łukasz Rudziński na portalu Trójmiasto.pl.

Od naszych czytelników otrzymujemy zgłoszenia o braku spektakli dla dzieci w weekendy. – Chciałabym wybrać się do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakle dla dzieci, ale nie mogę, bo wszystkie grane są w tygodniu – denerwuje się pani Magda.

– To prawda, że rzadko gramy w weekendy. Mamy różne doświadczenia ze spektaklami dla dzieci i stąd dylemat, czy grać w weekend, czy nie – mówi Małgorzata Kurnatowska z Teatru Muzycznego. – W weekendy gramy dla dzieci rzadziej, ale nie oznacza to, że nie gramy w ogóle. W tym sezonie kilkakrotnie pokazywaliśmy takie spektakle i zainteresowanie nimi nie było oszałamiające. Trzeba pamiętać o tym, że wiosną i na początku lata frekwencja na spektaklach dla dzieci drastycznie maleje, bo pojawia się wiele innych możliwości spędzania czasu wolnego. Na pewno nie zrezygnujemy z weekendowych spektakli dla dzieci i pomyślimy, jak umożliwić wizytę w naszym teatrze całym rodzinom.

Teatr Muzyczny w tym roku jeszcze dwukrotnie pokaże spektakle w godzinach popołudniowych: „Piękną i Bestię” [na zdjęciu] w Dzień Dziecka (1 czerwca, godz. 17) a dwa dni wcześniej „Pippi” (30 maja, godz. 18). Jednak „Foczki akrobatki”, „Na Arce o ósmej”, „Małego księcia” ani skierowanego do młodzieży „Gdyby do szkoły chodziły anioły” w godzinach popołudniowych ani w weekendy do końca sezonu nie ujrzymy.”

Oceń