Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Portret – uwiecznienie największej, ludzkiej inspiracji
photo--dd

Portret – uwiecznienie największej, ludzkiej inspiracji

Każdy z nas marzy o tym, aby ktoś namalował nasz portret. Może nie każdy powiesiłby własną podobiznę na ścianie w salonie, jednak z pewnością miło by było otrzymać taki prezent. Jak wiemy, człowiek jest zwierzęciem stadnym – potrzebujemy do życia innych ludzi. Niezwykle trudno byłoby nam przetrwać samemu. Często mamy ochotę oderwać się od codzienności, zaszyć gdzieś w górach, jednak wiemy, że tak naprawdę odcięci od cywilizacji nie bylibyśmy w stanie przetrwać zbyt długo.

Ludzkie twarze od lat inspirowały artystów na całym świecie. Właśnie fakt, że inni są nam niezbędni, że potrzebujemy innych ludzi, aby zaspokoić swoje potrzeby, jest powodem, dlaczego tak chętnie oglądamy portrety. To inni ludzi nas inspirują, napędzają do działania, sprawiają, że chcemy więcej. To ludzie dają nam poczucie bezpieczeństwa.

Jak wygląda dobrze wykonany portret?

Dobrze wykonany portret to przede wszystkim uchwycenie emocji. Najważniejsze są oczy – muszą czarować odbiorcę. Wyraz twarzy jest równie ważny, mimika sprawia, że nawet najbardziej abstrakcyjny obraz traktować będziemy jakby to naprawdę była twarz innego człowieka – uwieczniona w obrazie, ale w dalszym ciągu może coś czuć.

Ludzka twarz jest w stanie powiedzieć nam absolutnie wszystko. Pokazuje realia krajów. Realia epok. Jest inspirująca, zagadkowa, wciąż niezbadana. Nie musi być oddana w stu procentach – artyści często bawią się kolorami, formą, inspirują się innymi nurtami. Jednak jeśli zatrzymają w twarzy te czarujące nas emocje – sprawa została załatwiona!

Wybierz swój ulubiony portret

Ustaliliśmy już, że portrety mają swój urok. Uwieczniają ludzi i ich emocje. Często dowiadując się, jaka historia kryje się za danym obrazem, nabiera on dla nas zupełnie innego znaczenia. Dlatego jeśli chcesz ubogacić swoje wnętrza, warto rozważać zakup portretu.

Czy wiesz, jaki wybrać? Najlepiej ten, który od początku wywołał u Ciebie emocje. Obojętnie jakie – każde z nich są dobre! Coś, co będzie Cię inspirować, codziennie zachwycać. Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w naszej galerii – z pewnością uda Ci się odnaleźć obraz, który Cię porwie, nad którym zastanowisz się dłuższą chwilę.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami – z przyjemnością rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Jak pewnie wiesz, tak samo, jak drugiego człowieka, ludzie potrzebują sztuki. Nie zwlekaj więc i już dziś zadbaj o to, aby niedługo się nią otoczyć. Nie tylko ozdobi Twoje wnętrza, ale także doda charakteru całemu mieszkaniu.

Oceń