Together Magazyn » Aktualności » ODPALAMY ŚWIĘTA W PARKU OLIWSKIM – NAJJAŚNIEJSZYM MIEJSCU GDAŃSKA

ODPALAMY ŚWIĘTA W PARKU OLIWSKIM – NAJJAŚNIEJSZYM MIEJSCU GDAŃSKA

Pięciometrowa fontanna, odwzorowania roślinności czy kurtyny o wysokości dwunastu metrów – to tylko niektóre z iluminacji, które rozświetlą Park Oliwski. Łącznie w najpopularniejszym gdańskim parku rozbłyśnie pół miliona lampek. Świąteczne Iluminacje podkreślać będą największe walory tego wyjątkowego miejsca i zaproszą mieszkańców Trójmiasta do rodzinnych spacerów jego zjawiskowo oświetlonymi alejkami. Iluminacja rozświetlać będzie Park Oliwski od 17 grudnia do końca stycznia 2017 r. Uwieczniający dekoracje świąteczne z Parku Oliwskiego dodatkowo będą mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym i wygrać atrakcyjne nagrody.

500 000 ŚWIATEŁEK DEDYKOWANEJ ILUMINACJI

Założeniem projektantów iluminacji było idealne wkomponowanie i dopasowanie jej do przestrzeni Parku Oliwskiego. Designerzy z firmy Multidekor podeszli do zadania kompleksowo, tworząc dekoracje składające się w spójną koncepcyjnie iluminację, która podkreśla charakter parku, uwydatnia jego architekturę i nawiązuje do historii.

Przy tworzeniu projektu inspirowaliśmy się głównie architekturą tego miejsca, wyjątkowo zaprojektowanym ogrodem, który łączy dwa przewodnie motywy: wody i roślinności – mówi Olga
Mościcka-Taras, dyrektor kreatywna firmy Multidekor.

Świetlne dekoracje rozmieszone zostały w taki sposób, aby prowadziły gości poprzez różne strefy parku, wytyczając drogę urokliwego spaceru. Dzięki światłu, przestrzeń, która do tej pory nie była wykorzystywana po zmroku, może zostać odkryta na nowo. W parku znajdzie się miejsce m.in. dla imponującej fontanny świetlnej o wysokości ponad 5 metrów, czy urokliwie migocącego białym światłem kwiatu lilii. Iluminacje podkreślać będą również linie bukszpanów i niskich kompozycji kwiatowych. Wzdłuż szpaleru drzew zostaną rozwieszone kurtyny świetlne o wysokości 12 metrów, tworzące tunel prowadzący zwiedzających do dalszej części parku. Świetlne dekoracje odzwierciedlą również słupy bramowe z głównego wejścia do parku. Ponadto, fasada Pałacu Opatów stanie się gigantycznym ekranem, na którym, dzięki współdziałaniu 4 projektorów, wyświetlane są ruchome obrazy nawiązujące do ornamentyki architektonicznej.

Gdyby rozłożyć w linii prostej wszystkie węże świetlne czy kurtyny led, z których wykonano dekoracje, to powstałby świetlny szlak o długości 7,5 km. Iluminację zaprojektowała i wykonała firma Multidekor z Piastowa, która na swoim koncie ma ponad 800 realizacji dla miast i galerii handlowych.

odpalamy-swieta-plakat

PREMIEROWE ODPALENIE ILUMINACJI

Już w najbliższą sobotę, 17 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się premierowe odpalenie świątecznych iluminacji. Oprócz spacerów wzdłuż świetlnych dekoracji, tego dnia można też skorzystać z dodatkowych atrakcji. W programie m.in. nagrywanie wideo życzeń na tle iluminacji świetlnych, świąteczna fotobudka, czy wysyłanie pocztówek świątecznych.

ODPALAMY ŚWIĘTA RÓWNIEŻ NA INSTAGRAMIE

Dla miłośników fotografii przygotowano dodatkową atrakcję – konkurs „Odpalamy Święta”, w którym do wygrania będą vouchery o wartości 500 zł. Wszystkich odwiedzających przystrojony świetlnymi dekoracjami Park Oliwski zachęcamy do publikacji swoich zdjęć na Instagramie (aplikacja mobilna umożliwiająca wykonywanie i publikowanie zdjęć za pomocą smartfona) i oznaczanie ich konkursowym hashtagiem #odpalamyswieta. Konkurs trwa do końca stycznia 2017 roku, szczegółowy regulamin znajduje się na stronie www.fundacjagdanska.pl

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Do spacerów po parku zapraszamy 17 grudnia już od godz. 16:00. Tego dnia wszystkie bramy Parku Oliwskiego będą otwarte. Iluminację świetlną będzie można podziwiać codziennie, do 31 stycznia w godzinach 16:00 – 21:00.

PARK & RIDE

Informacja dla osób planujących 17 grudnia przyjechać samochodem. Na ulicy Karwieńskiej (prowadzącej do ZOO) będzie dostępnych ok. 200 bezpłatnych miejsc postojowych. Stamtąd kursować będzie dedykowany, bezpłatny autobus ZKM Gdańsk wprost pod Park Oliwki. Poniżej pełen rozkład na ten dzień.

rozklad-autobusow-17-grudnia

Zmiany w ruchu: 17 grudnia od godziny 15:00 do 21:00 będzie zamknięta ulica Jana Kanapariusza dla ruchu samochodów.

Organizatorzy wydarzenia: Multidekor i Fundacja Gdańska, Partner Główny: SNG Twoje Wodociągi, Partnerzy: Miasto Gdańsk.

Oceń