Together Magazyn » Aktualności » Wigilia Braci Mniejszych, czyli Gwiazdka w schronisku Promyk

Wigilia Braci Mniejszych, czyli Gwiazdka w schronisku Promyk

 Bracia mniejsi – tak zwykł je nazywać św. Franciszek z Asyżu. Chodzi oczywiście o zwierzęta, w tym przypadku psy i koty ze schroniska Promyk w Gdańsku Kokoszkach. Stary zwyczaj każe w Wigilię dzielić się ze zwierzętami opłatkiem i wierzyć, że przemówią do nas ludzkim głosem. Schronisko, nawiązując do tej tradycji, zaprasza gdańszczan do złożenia swoim podopiecznym przedświątecznej wizyty. Psia i kocia Gwiazdka odbędzie się na terenie schroniska, przy ulicy Przyrodników 14 w dniu 17 grudnia 2016. Impreza rozpocznie się od 10.30 i potrwa do 14.00.

Pracownicy wraz z wolontariuszami przygotowali mnóstwo atrakcji. – Będzie można nie tylko spróbować świątecznych ciast ( pierników, muffinów czy pasztecików przygotowanych naszymi rękami), ale także ubrać choinkę własnoręcznie wykonanymi na miejscu ozdobami, w tym najdłuższym papierowym łańcuchem, jaki uda się zrobić, a także wziąć udział w zwierzęcych quizach, konkursach i zagadkach – zachęca Julia Korol, jedna z wolontariuszek koordynujących wydarzenie. Najmłodsi goście będą mieli okazję zapoznać się z wybranymi podopiecznymi schroniska, pogłaskać czy przytulić zwierzę oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo i bezpiecznie “rozmawiać” z psem czy kotem. Niewątpliwym hitem tego dnia będzie wizyta świętego Mikołaja, który przybędzie do Promyka najprawdziwszym psim zaprzęgiem. Sanie podjadą pod schroniskową bramę już około 11.00, więc warto być na miejscu już od samego początku.

Gwiazdkowa impreza to też okazja do ponownego spotkania się dawnych podopiecznych schroniska i ich nowych adopcyjnych rodzin. Od lat ta formuła dnia otwartego cieszy się dużą popularnością i coraz więcej psów rok w rok odwiedza miejsce, w ktorym zaczęło się ich nowe szczęśliwe życie.

Wigilia Mniejszych Braci to również dzień, w którym goście mają szansę szczególnie pomóc tym zwierzętom, które przebywają w Promyku od lat. – Nie zapominajmy o tych zwierzakach, które spędzą kolejne być może święta w schronisku – apeluje Grzegorz Zaleski, jeden z inicjatorów akcji – Znajdźmy dla nich choć chwilę w naszej pamięci i przynieśmy drobiazg od serca: dobrą karmę, legowisko, piszczącą zabawkę, czy wędkę dla kota.

W schronisku przebywa obecnie około 150 psów i ok. 60 kotów. Dzięki chipowaniu zwierząt, pracy socjalizacyjnej pracowników i wolontariuszy, a także atrakcyjnym sesjom zdjęciowym liczba ta systematycznie się zmniejsza. Jednak wciąż przebywają tam zwierzęta, które z roku na rok tracą nadzieję na nowy dom. Nie zapominajmy o nich tej zimy…

Podopiecznych Promyka do adopcji poznasz na www.schroniskopromyk.pl

_mh73558pies-inter

Oceń