Together Magazyn » Aktualności » Świąteczna Iluminacja w Parku Oliwskim

Świąteczna Iluminacja w Parku Oliwskim

Pięciometrowa fontanna, odwzorowania roślinności czy kurtyny o wysokości dwunastu metrów – to tylko niektóre z iluminacji, które rozświetliły Park Oliwski. Łącznie w najpopularniejszym gdańskim parku rozbłysło pół miliona lampek. Świąteczne Iluminacje podkreślają największe walory tego wyjątkowego miejsca i zaprosiły mieszkańców Trójmiasta do rodzinnych spacerów jego zjawiskowo oświetlonymi alejkami. Iluminacja rozświetliła Park Oliwski 17 grudnia i będzie można je podziwiać do końca stycznia 2017 r.

500 000 ŚWIATEŁEK DEDYKOWANEJ ILUMINACJI

Założeniem projektantów iluminacji było idealne wkomponowanie i dopasowanie jej do przestrzeni Parku Oliwskiego. Designerzy z firmy Multidekor podeszli do zadania kompleksowo, tworząc dekoracje składające się w spójną koncepcyjnie iluminację, która podkreśla charakter parku, uwydatnia jego architekturę i nawiązuje do historii.

Przy tworzeniu projektu inspirowaliśmy się głównie architekturą tego miejsca, wyjątkowo zaprojektowanym ogrodem, który łączy dwa przewodnie motywy: wody i roślinności – mówi Olga
Mościcka-Taras, dyrektor kreatywna firmy Multidekor.

Świetlne dekoracje rozmieszone zostały w taki sposób, aby prowadziły gości poprzez różne strefy parku, wytyczając drogę urokliwego spaceru. Dzięki światłu, przestrzeń, która do tej pory nie była wykorzystywana po zmroku, może zostać odkryta na nowo. W parku znajdzie się miejsce m.in. dla imponującej fontanny świetlnej o wysokości ponad 5 metrów, czy urokliwie migocącego białym światłem kwiatu lilii. Iluminacje podkreślać będą również linie bukszpanów i niskich kompozycji kwiatowych. Wzdłuż szpaleru drzew zostaną rozwieszone kurtyny świetlne o wysokości 12 metrów, tworzące tunel prowadzący zwiedzających do dalszej części parku. Świetlne dekoracje odzwierciedlą również słupy bramowe z głównego wejścia do parku. Ponadto, fasada Pałacu Opatów stanie się gigantycznym ekranem, na którym, dzięki współdziałaniu 4 projektorów, wyświetlane są ruchome obrazy nawiązujące do ornamentyki architektonicznej.

Gdyby rozłożyć w linii prostej wszystkie węże świetlne czy kurtyny led, z których wykonano dekoracje, to powstałby świetlny szlak o długości 7,5 km. Iluminację zaprojektowała i wykonała firma Multidekor z Piastowa, która na swoim koncie ma ponad 800 realizacji dla miast i galerii handlowych.

fot. Piotr Żagiell

Oceń