Together Magazyn » Aktualności » Nowy numer Magazynu Together już dostępny

Nowy numer Magazynu Together już dostępny

magazyn-together-nr-12
Kliknij na okładkę, aby przeczytać magazyn online

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy pracę nad grudniowym wydaniem Magazynu Together

Za nami jesień – tak bardzo nielubiana przez wielu spośród Was pora roku. Mamy nadzieję, że udało się Wam przejść przez czas jesieni z optymizmem, bez negatywnych emocji. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, przed nami Nowy Rok. To tradycyjnie okres rodzinnego spędzania czasu. Pamiętajmy, aby gorączka świątecznych zakupów – jak wiadomo: nieunikniona – nie przesłoniła nam tego, co najważniejsze. Duchowy wymiar świąt, niekoniecznie nawet religijny, powinien skłaniać nas do refleksji nad prawdziwymi wartościami w życiu, których nie da się kupić ani w tradycyjnych sklepach, ani na portalach aukcyjnych…

Zbliża się zima, która w ostatnich latach przypomina raczej późną jesień albo wczesną wiosnę. Kto wie, może jednak tym razem grudzień i styczeń zaskoczą nas śniegiem i mrozem? Tradycyjną formą wypoczynku dla dzieci w wieku szkolnym są zimowiska. Czy nadal jest to atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu i regeneracji sił? Odpowiedzi szukajcie w artykule „Zimowisko. Sposób na udane ferie”.

Czasami można odnieść wrażenie, że w okresie około świątecznym atmosfera świąteczna staje się nadużywanym sloganem. Nikogo nie da się przecież przymusić do świątecznej serdeczności, jeśli naprawdę nie ma na to ochoty. Jednak może święta to czas, w którym warto zweryfikować swoje nastawienie do ludzi, których na co dzień nie darzymy szczególną sympatią? Takim okazjom mogą służyć spotkania opłatkowe w firmach. Czy są one wyjątkowym wyróżnieniem, czy raczej przykrą koniecznością? Warto zapoznać się z materiałem na ten temat i wyciągnąć własne wnioski.

Chyba trudno znaleźć osobę, która z prawdziwą przyjemnością udaje się na wizytę lekarską. Choćby lekarz był najbardziej sympatyczną osobą, jaką znamy, zawsze pozostaje odrobina dystansu, a niekiedy i strachu o zdrowie własne i naszych najbliższych. Rynek leków bez recepty kusi do samodzielnego eksperymentowania w zakresie farmakoterapii. Może być to o tyle wygodne, co i niebezpieczne. Polacy – i ogólnie: Europejczycy – nadużywają leków, czasami narażając na szwank własne zdrowie. Na naszych stronach dowiecie się między innymi, jakich leków w żadnym wypadku nie wolno podawać dzieciom.

Pamiętajcie, że zapominamy również o aktywności fizycznej. Narty czy sanki to klasyczny sprzęt kojarzący się ze sportami zimowymi. Może warto przełamać schematy i spróbować swoich sił w mniej popularnych dyscyplinach zimowych, takich jak curling? Tym bardziej, że jest ku temu sposobność w Trójmieście. Ciekawą formą treningu, i to całkowicie niezależną od pogody, może być również wspinaczka indoorowa, którą można potraktować jako dobrą zaprawę przed wypadem w góry.

Zachęcam również Państwa do lektury „Kalendarium Rodzinnych Wydarzeń”, gdzie, można znaleźć propozycje wspólnego spędzania czasu wolnego. Z pewnością będziecie tam mogli znaleźć imprezy, które sprawią Wam wiele radości.

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli mimo przedświątecznej gorączki poświęcicie trochę czasu na lekturę naszego magazynu. Jak zwykle czekam na Wasze opinie i sugestie. Dziękuję w imieniu całej redakcji za wszystkie wyrazy uznania i życzę Wam Zdrowych, Wesołych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku we wspólnym gronie.

Oceń