Together Magazyn » Aktualności » „ZaKOTani w Gdańsku” – wygraj gdańskie upominki i karmę dla kotów!

„ZaKOTani w Gdańsku” – wygraj gdańskie upominki i karmę dla kotów!

Mieszkasz w Gdańsku i opiekujesz kotem lub kotami? Zrób zdjęcie ze swoimi podopiecznymi i weź udział w Konkursie Fotograficznym z okazji Światowego Dnia Kota, który obchodzony jest 17 lutego. Do wygrania karma dla kotów oraz atrakcyjne gdańskie upominki!

Celem Konkursu, którego organizatorem jest Urząd Miejski w Gdańsku, jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu gdańszczan, uwrażliwienie na często trudny koci los oraz wyróżnienie tych gdańszczan, którzy kotami opiekują się na co dzień. A sama nazwa konkursu nawiązuje w żartobliwy sposób do Walentynkowego Konkursu Fotograficznego „Zakochani w Gdańsku”.

Z okazji Światowego Dnia Kota, życzenia opiekunom kotów złożył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (z córką Tereską, w filmiku nakręconym przez drugą córkę – Antoninę) – filmik w załączeniu.

Aby wziąć udział w konkursie i zdobyć jedną z dziesięciu równorzędnych nagród, należy w terminie od 17 do 28 lutego 2017 roku przesłać jedno zdjęcie na mail marcin.tryksza@gdansk.gda.pl.

Konkurs skierowany jest wyłącznie do osób pełnoletnich, zamieszkałych na terenie Miasta Gdańska. Zgłaszać można tylko własne, niepublikowane zdjęcia (Regulamin w załączeniu).

Jedno zdjęcie – opiekun z kotami

Zdjęcie musi przedstawiać gdańskie koty razem z ich opiekunem (opiekunami). Każdy z uczestników zgłasza do Konkursu jedno zdjęcie w formacie JPEG o pojemności do 8MB i jest zobowiązany dołączyć do niego wypełnioną Kartę Zgłoszenia (skan, zdjęcie) która stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu. W załączniku musimy podać miejsce, w którym wykonano zdjęcie (dzielnicę, ulicę) oraz imiona osób i kotów, które przedstawia.

Fotografie, które najlepiej będą przedstawiać temat Konkursu ZaKOTani w Gdańsku”, wyłoni trzyosobowe Jury pod przewodnictwem Marcina Trykszy – autora i koordynatora Programu Pomocy Gdańskim Kotom, pracownika Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Przypomnijmy, że od 2006 roku Gdańsk w ramach programu przekazał mieszkańcom 1137 budek – domków dla kotów, które praktycznie równomiernie „pokryły” miasto. Oprócz domków, każdy z ponad pół tysiąca Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów otrzymuje karmę dla podopiecznych na okres zimowy (grudzień-marzec) i możliwość sterylizacji lub kastracji dla zwierząt będących pod jego opieką.

Rozstrzygnięcie Konkursu

Organizator przewiduje przyznanie dziesięciu nagród dla uczestników. Wybrane przez Komisję Konkursową zdjęcia opublikowane zostaną także na stronie internetowej www.gdansk.pl, w mediach społecznościowych Gdańska (Facebook, Twitter) w dniu 7 marca 2017 r.

Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni przez Organizatora o przyznanych nagrodach w terminie 7 dni od daty rozstrzygnięcia Konkursu za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonicznie.

Przekazanie nagród Zwycięzcom Konkursu nastąpi w wyznaczonym przez Organizatora terminie i miejscu, jednak nie później niż w terminie 14 dni od opublikowania wyników.

Oceń