Together Magazyn » Aktualności » AUTORZY PŁYTY ROKU 2015 – „SMOLIK/KEV FOX” WYSTĄPIĄ W STARYM MANEŻU

AUTORZY PŁYTY ROKU 2015 – „SMOLIK/KEV FOX” WYSTĄPIĄ W STARYM MANEŻU

Autorzy jednej z najlepszych polskich płyt ubiegłego roku. Duet doskonały. Z jednej strony producent i kompozytor, a z drugiej songwriter i gitarzysta. Dwie muzyczne osobowości – Andrzej Smolik i Kev Fox w kwietniu wystąpią w Starym Maneżu.

Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie
i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA.

Andrzeja Smolika nikomu przedstawiać nie trzeba. To najbardziej uznany producent muzyczny w Polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych artystów (m.in. dla Katarzyny Nosowskiej, Marii Peszek, Roberta Gawlińskiego), wydaje swoje własne autorskie albumy. Muzyka Smolika to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami.

Postać Keva Foxa wciąż jest otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło
w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu “L.O.O.T.” tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym.

Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy znakomitego polskiego producenta i brytyjskiego songwrittera. Obecnie SMOLIK // KEV FOX to jeden z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, a pierwszy singiel RUN przez wielu uznawany jest jako utwór roku. Misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu instrumentów wszelkich, za które odpowiada SMOLIK, z pewnością zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż…

10 kwietnia 2016 (niedziela) godz. 19:00
STARY MANEŻ, ul. Słowackiego 23, Gdańsk Garnizon

BILETY:
Bilety do nabycia na www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu.

Oceń