Together Magazyn » Aktualności » Dekoracje zainspirowane przez maluchy: nietuzinkowe obrazy do pokoju dziecka

Dekoracje zainspirowane przez maluchy: nietuzinkowe obrazy do pokoju dziecka

Mogłoby się wydawać, że nie ma prostszego dekoratorskiego zadania niż urządzenie i ozdobienie pokoju dziecka. Bo czy można wyobrazić sobie coś łatwiejszego od zwykłego ustawienia wszystkich niezbędnych sprzętów w możliwie niekłopotliwych miejscach i ozdobienia tego wszystkiego jakimś prostym dziecięcym motywem? Cóż: nie, nie i nie. Jest zupełnie inaczej!

W istocie zaaranżowanie dziecięcego pokoju to szereg wyzwań, o których pewnie nie bylibyśmy nawet skłonni pomyśleć, gdyby chodziło o wnętrze, w którym mają przebywać wyłącznie dorośli. Nie możemy brać pod uwagę wyłącznie tego, czy dane wnętrze aby na pewno jednocześnie dobrze wygląda i jest funkcjonalne, ponieważ powinniśmy uwzględnić także to, czy wszystkie znajdujące się w nim elementy są bezpieczne dla zdrowia (a im mniejsze dziecko, tym bardziej istotna jest to kwestia) albo czy całość wygląda tak, że nie trzeba będzie wymieniać jej za pół roku w związku ze stale zmieniającym się gustem malucha… A wszystko to są problemy, w których rozwiązaniu mogą pomóc rodzicom obrazy do pokoju dziecka.

Obrazy dziecięce: urocze i bezpieczne

Choć bardzo istotne jest, ma się rozumieć, aby obrazy dla dzieci wyglądały bardzo dobrze, to jednak z perspektywy rodziców znacznie ważniejsze jest to, czy są całkowicie bezpieczne dla zdrowia maluchów. Dlatego należy szczególną uwagę zwrócić na technologię, którą wykorzystano do przygotowania obrazu. Niektóre dekoracje do dziecięcego pokoju, nieopatrzone zestawem odpowiednich atestów, mogą nie tylko wydzielać brzydki, przypominający plastik albo rozpuszczalniki zapach, ale także uwalniać toksyczne substancje zatruwające powietrze wnętrza – a to może mieć fatalne skutki zwłaszcza dla zdrowia małych alergików. Obrazy dla dzieci na płótnie wysokiej klasy, wydrukowane z wykorzystaniem technologii HP Latex, są nie tylko całkowicie bezpieczne dla zdrowia maluchów, ale także całkowicie bezwonne. Można je zawieszać nawet bezpośrednio przy łóżeczku! Tylko jaki wzór wybrać? To niełatwe zadanie, gdy wybór wzorów jest ogromny, dlatego mamy dla Was kilka inspiracji.

Menażeria

https://redro.pl/obrazy/przeznaczenia/do-pokoju-dziecka/

Dzieciaki są rozmaite: niektóre interesują się księżniczkami i wróżkami, inne uwielbiają zombie i dinozaury. Jest jednak pewien temat, który nieodmiennie fascynuje maluchy na całym świecie: to zwierzęta! Obrazy dziecięce ze zwierzętami to nieśmiertelna klasyka i coś, co nigdy nie wyjdzie z mody – jesteśmy gotowi się o to założyć. Jeśli dobrze dobierzesz wzory (na przykład sięgając po takie, które przedstawiają nieco bardziej realistyczne zwierzaki, a nie ich bardzo proste, jakby zaczerpnięte z kreskówki dla najmłodszych wersje), zyskasz pewność, że wybierasz wzór, który będzie wyglądał dobrze przez lata, a nie tylko przez krótki czas zanim dziecko z niego „wyrośnie” i obraz zacznie wyglądać infantylnie.

Bajki i baśnie

Drugą rzeczą, która nigdy nie wyjdzie z mody wśród dzieciaków, są bajki. Baśnie i opowieści zmieniają się na przestrzeni dziesięcio- i stuleci, ale nie zmienia się to, że maluchy – i nie tylko maluchy – je uwielbiają. Baśniowe motywy są tym, co sprawia, że obrazy dla dzieci można wykorzystać do tego, aby przemienić dziecięcy pokój w tajemniczy zaczarowany las, królewski zamek czy nawet krainę zamieszkiwaną przez rozmaite cudaczne stwory. W dawnych czasach zamożne rodziny wynajmowały malarzy, którym zlecały wykonanie na ścianie odpowiednich baśniowych malunków, a Ty możesz sięgnąć po znacznie łatwiejszą (i ekonomiczną, co nie jest bez znaczenia!) opcję, jaką są obrazy dla dzieci na płótnie.

Marzenia i zainteresowania

https://redro.pl/

W zasadzie wszystkie dzieciaki lubią zwierzęta oraz bajki – to fakt. Jeżeli jednak pragniesz udekorować pokój malucha, nawiązując nie do tego, co lubią wszystkie dzieci, lecz do tego, lubi właśnie on, po inspirację sięgnij do marzeń i zainteresowań swojej pociechy. Może Twoja córka marzy o tym, by zostać słynną łyżwiarką figurową albo kierowcą wyścigowym? Zawieś w jej pokoju obrazy dla dzieci przedstawiające łyżwiarkę przegiętą w skomplikowanej figurze albo bolidy Formuły 1. Może Twój syn spędza każdą wolną chwilę, czytając książki science fiction lub poznając zawiłości budowy anatomicznej owadów? Obrazy do pokoju dziecka ze statkami kosmicznymi albo robalami różnego rodzaju na pewno go zachwycą! To proste, prawda? Dziecięce marzenia stanowią niemal niewyczerpane źródło dekoratorskiej inspiracji dla rodziców: a co najlepsze, obrazy wzorowane na nich nie tylko będą wyglądać świetnie i oryginalnie, ale także na pewno zachwycą każdego malucha!

Oceń