Together Magazyn » Aktualności » Nauka języków obcych w language school

Nauka języków obcych w language school

Rozwój gospodarki, turystyki oraz nowoczesnych środków transportu jak również pojawienie się wszechobecnego w życiu współczesnego człowieka internetu sprawia, że zacierają się granice pomiędzy poszczególnymi państwami i narodowościami, a znajomość najpopularniejszych na świecie języków obcych staje się wręcz obowiązkowa.

Zalety znajomości języków obcych

Znajomość języków obcych w stopniu komunikatywnym nie tylko pozytywnie wpływa na rozwój i poszerza dotychczasowe horyzonty, ale przede wszystkim stwarza szerokie możliwości na rynku pracy. Nowoczesne firmy, przedsiębiorstwa czy ogromne korporacje, zatrudniające tysiące pracowników, coraz częściej poszukują klientów, kontrahentów oraz partnerów biznesowych poza granicami kraju, tworząc oddziały i filie na terenie innych państw. W związku z tym każdy, liczący się na rynku pracy pracodawca, poszukuje pracowników, którzy biegle posługują się takimi językami jak: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski lub językami orientalnymi: chińskim, japońskim, arabskim oraz wieloma innymi, nieeuropejskimi. Znajomość języków obcych umożliwia również swobodne posługiwanie się nowoczesnymi osiągnięciami nauki, techniki i technologii, podróżowanie po całym świecie, poznawanie odmiennych kultur, narodowości, tradycji, nawiązywanie nowych znajomości, a nawet przyjaźni z obcokrajowcami.

Szkoły językowe

Nauka języków obcych dla wielu osób, bez względu na wiek, stanowi duże wyzwanie, ponieważ wymaga cierpliwości, wytrwałości, systematyczności oraz motywacji. Obecnie istnieje szereg możliwości nauki języków obcych: prywatne lekcje z korepetytorem, tradycyjne kursy językowe, szkoły językowe (language school), innowacyjne programy komputerowe i aplikacje internetowe, kursy online oraz wiele innych. Niewątpliwie jednym z najskuteczniejszych sposobów odkrywania podstaw języków obcych jest nauka w szkole językowej, np. w Empik School, pod czujnym okiem nauczyciela, posiadającego bogatą wiedzę i doświadczenie. Ogromnym atutem zajęć w language school, prowadzonych zwykle w niewielkich, kilkuosobowych grupach, jest ich różnorodność. Nauczyciele, korzystając z różnych testów, profesjonalnych pomocy dydaktycznych i multimedialnych czy sprawdzonych metod, mają możliwość dostosowania sposobu nauki do indywidualnych potrzeb, oczekiwań oraz predyspozycji poszczególnych uczestników kursu. W czasie zajęć uczestnicy poznają zasady gramatyki oraz nowe słówka, zwroty i wyrażenia poprzez czytanie tekstów i ich tłumaczenie, rozwiązywanie ćwiczeń, słuchanie, oglądanie krótkich filmików i programów, testy i sprawdziany jak również poprzez rozmowy nie tylko z lektorem, ale również z innymi uczestnikami. W ten sposób każdy uczestnik może na bieżąco sprawdzać swoje umiejętności czy postępy w nauce, szlifować język, a przede wszystkim pokonać wszelkie bariery w nawiązywaniu kontaktów w języku obcym.

Nauka online

Większość renomowanych language school w swojej bogatej ofercie posiada również nowoczesne kursy online, które stanowią idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób pracujących w systemie zmianowym lub mieszkających w niewielkich wsiach lub miasteczkach, gdzie nie ma możliwości nauki w szkole językowej. Interaktywne zajęcia online odbywają się do późnych godzin nocnych, zaś uczestnik ma stały kontakt z lektorem i innymi osobami z grupy jak również dostęp do różnorodnych ćwiczeń i testów. Nauka języków obcych, zarówno w szkole językowej jak i online, jest doskonałą formą osobistego rozwoju, poszerzania wiedzy o otaczającym świecie oraz zdobywania nowych doświadczeń.

Oceń