Together Magazyn » Aktualności » XVI Piknik Naukowy w Gdyni w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki

XVI Piknik Naukowy w Gdyni w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Maj w Trójmieście upłynął pod znakiem nauki, dzięki XIII już edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Po serii spotkań, dni otwartych i warsztatów, 24 maja odbył się XVI Piknik Naukowy w Gdyni, który zamknął tegoroczny festiwal.

Zorganizowany przez gdyńskie Centrum Experyment piknik, zgromadził ponad 60 wystawców z całego Trójmiasta. Postawione obok Akwarium Gdyńskiego namioty pełne były atrakcji i ciekawostek, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na nurtujące pytania odpowiadali specjaliści z dziedzin fizyki, chemii i biologii. Swoje działania prezentowały jednostki uczelniane, placówki edukacyjne i firmy w których znaczenie nauk ścisłych jest szczególnie ważne. Na stoiskach spotkać można było mini laboratoria, mikroskopy, kolby pełne kolorowych odczynników, rozmaite rekwizyty (również żywe) i niezliczone atrakcje w postaci quizów, gier i zabaw, w których uczestniczyły całe rodziny. Szczególny nacisk podczas całego festiwalu położono na znaczenie Morza Bałtyckiego w badaniach naukowych. Goście festiwalu mogli zapoznać się z florą i fauną Bałtyku, dowiedzieć się wielu ciekawych faktów na temat stanu jego wód oraz jego roli w ekosystemie i życiu każdego z nas.

Gdyński piknik był niepowtarzalna okazją do poznania najnowszych osiągnięć naukowych, do rodzinnej integracji i wspólnego pobudzania zainteresowania nauką i przedmiotami ścisłymi. Dodatkową atrakcją przedostatniej niedzieli maja było otwarcie statku „Dar Pomorza” dla wszystkich zwiedzających.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia:

https://togethermagazyn.pl/xvi-piknik-w-gdyni-w-ramach-xiii-baltyckiego-festiwalu-nauki/

Oceń