Together Magazyn » Aktualności » Jak się cieszyć pełnią kobiecości?

Jak się cieszyć pełnią kobiecości?

Kobiety pragną wyglądać pięknie i czuć się ze sobą dobrze. Niejednokrotnie, poprzez dbanie o wygląd zewnętrzny, kobiety odwracają uwagę od bardziej złożonych aspektów swojej kobiecości, szczególnie tych intymnych i wstydliwych.

Bardzo często są to problemy związane z naturalnym porodem, wiekiem oraz czynnikami osobniczymi, które mogą powodować dyskomfort w codziennym życiu. Kobiety cieszące się macierzyństwem często borykają się z problemami będącymi następstwem porodu siłami natury, szczególnie w przypadku, gdy dziecko urodziło się dorodne lub porodów było kilka. Do tej pory medycyna nie miała zbyt wielu możliwości pomocy w takich przypadkach. Problem ten był często bagatelizowany i wpisany w naturalne konsekwencje związane z kobiecą rolą. Na szczęście, postępy, jakie osiągnięto we współczesnej medycynie, w wielu przypadkach umożliwiają skuteczne przeciwdziałanie wielu przykrym dolegliwościom u kobiet w różnym wieku.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Do wstydliwych dolegliwości z pewnością należy zaliczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu. Schorzenie to wynika z nieprawidłowej pracy dolnych dróg moczowych. Jest to powszechnie występująca przypadłość, nosząca znamiona przewlekłej choroby, którą można i trzeba leczyć. O skali powszechności tego problemu zdrowotnego może świadczyć fakt, że z opisywanym schorzeniem zmaga się co trzecia kobieta po 45. roku życia. To również bolączka wielu młodych kobiet po porodzie. W tych przypadkach wysiłkowe nietrzymanie moczu wynika z rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Wśród innych przyczyn wysiłkowego nietrzymania moczu należy wymienić: infekcje układu moczowego, kamicę nerkową, osłabienie cewki moczowej, obniżenie pęcherza, zwiotczenie mięśni miednicy, otyłość i zaparcia. Schorzenie bywa też konsekwencją zaburzeń hormonalnych czy skutkiem operacji ginekologicznych.

Jak leczyć nietrzymanie moczu?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu wywołuje dyskomfort psychiczny i fizyczny; niekiedy jest wręcz przyczyną stopniowego wycofywania się z codziennej aktywności. Niestety niewiele kobiet szczerze rozmawia o tej przypadłości z lekarzem, traktując ją jako temat tabu. Całkiem niesłusznie. Jest to choroba, której można skutecznie przeciwdziałać. Jednym ze sposobów jest zabieg MonaLisa Touch przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. To najbezpieczniejsza, najmniej inwazyjna i najdokładniejsza metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje specjalną końcówkę wyposażoną w skaner, którą wprowadza się do wnętrza waginy. Światło lasera wywołuje obkurczanie i stymulację włókien kolagenowych, co powoduje, że ściany pochwy są mocniejsze i sztywniejsze. Dzięki specjalnie opatentowanemu impulsowi światło laserowe nie uszkadza błony śluzowej. Ułożenie cewki moczowej ulega skorygowaniu, przywracając normalne funkcjonowanie układu moczowego. Do dodatkowych, korzystnych efektów leczniczego działania lasera należy zaliczyć lepsze nawilżenie pochwy, zwężenie jej światła oraz poprawę elastyczności.

Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby złagodzić lub usunąć lekkie bądź średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu. Przede wszystkim jednak warto podkreślić, że skuteczne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest możliwe. Problemem pozostaje przełamanie bariery wstydu. Warto jednak podjąć to wyzwanie, by cieszyć się pełnią kobiecego życia.

Opisywana metoda leczenia z zastosowaniem zbiegu MonaLisa Touch znajduje też zastosowanie w przypadku estetycznej korekcji narządów intymnych. Wiele kobiet odczuwa dyskomfort z powodu zbyt dużych lub niesymetrycznych warg sromowych mniejszych. Zabiegi z użyciem lasera umożliwiają bezpieczne i skuteczne skorygowanie tych wad anatomicznych. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego, eliminuje uczucie dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Nowoczesne procedury medyczne mogą służyć także rewitalizacji narządów intymnych, przywracając im pierwotną estetykę i funkcjonalność. Zabiegi laserowe a w szczególności zabieg MonaLisa Touch znacząco poprawiają komfort życia pacjentek. Wyróżniają się niewielką inwazyjnością oraz minimalnym okresem rekonwalescencji a nawet jego całkowitym brakiem.

Zabieg MonaLisa Touch znajduje również zastosowanie w przypadku atrofii, czyli zanikania narządów płciowych u kobiet po menopauzie. Pacjentki, które nie chcą lub nie mogą poddać się terapii hormonalnej dzięki zabiegowi MonaLisa Touch zyskują możliwość alternatywnego leczenia dolegliwości związanych z okresem przekwitania.

Podsumowując, współczesna medycyna wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet, również w zakresie problemów zdrowotnych, które jeszcze kilkanaście lat temu były uznawane za nierozwiązywalne, graniczące z tematami tabu. Coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu zabiegi, by korzystać z pełni życia, bez poczucia wstydu i bezradności. Współczesna ginekologia estetyczna stwarza liczne możliwości, by na nowo odkrywać uroki bycia kobietą. Warto z nich skorzystać!

Specjalista radzijerzy-kubik

Kiedyś ginekologia, w części rekonstrukcyjnej, kojarzyła się w głównej mierze z zabiegami naprawczymi u kobiet, przede wszystkim z zabiegami klasycznymi. Są one wykonywane do dziś, ale dotychczas nie było alternatywy w leczeniu zaburzeń statyki narządów rodnych u kobiet. Zabiegi te były próbą naprawy zmienionych obszarów miednicy małej, ale niosły za sobą ryzyko powikłań pooperacyjnych i charakteryzowały się umiarkowaną efektywnością. Z biegiem lat pojawiały się nowe metody i materiały biologiczne, dzięki którym można było realizować te same cele przy mniejszym obciążeniu pacjentki i z lepszym rezultatem zabiegu. Dotychczas zabiegi wykonywane dla poprawy komfortu życia pacjentki zajmowały niewielki obszar dziedziny operacyjnej. Operacje przeprowadzane były głównie dla ratowania życia bądź zdrowia pacjentki. Wraz z pojawieniem się w ostatnich latach laseroterapii, w tym zabiegu MonaLisa Touch kobiety mogą zacząć myśleć również o swoim komforcie. Medycyna zaczęła oferować większe możliwości dostosowane do wszystkich potrzeb kobiet, również tych wizualnych.

 

 

Oceń