Together Magazyn » Aktualności » „Koniopozytywni” – ośrodek nauki życia w zgodzie z samym sobą

„Koniopozytywni” – ośrodek nauki życia w zgodzie z samym sobą

Podstawą działalności stadniny „Koniopozytywni” są indywidualne i grupowe warsztaty w asyście koni. Poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń z końmi, człowiek uczy się rozpoznawać wzorce postępowania, które przeszkadzają mu w życiu, karierze i relacjach z bliskimi. Uczestnicy zajęć uczą się opracowywać nowe, bardziej skuteczne strategie działania, pracować nad sobą, nad własnym rozwojem oraz komunikacją z innymi ludźmi.

Stadnina Koniopozytywni to doskonałe miejsce dla odważnych i ciekawych świata dzieci. To również bezpieczne otoczenie dla nieśmiałych dzieci, które tutaj mogą przełamać swoje słabości i nauczyć się otwartości na naturę, zwierzęta i innych ludzi. Obserwacja koni to lekcja miłości, opiekuńczości, ale także zachowania zasady przywództwa oraz porządku w grupie.

Szkoły mogą skorzystać z oferty ośrodka na organizację turnusów Zielonej Szkoły „Konie najlepszymi nauczycielami w zielonej szkole”. Podczas pobytu organizowane są zajęcia, których celem jest m.in. budowanie współpracy i zaufania w grupie, pobudzanie ciekawości i chęci do nauki.

Rozwój osobisty

W ofercie ośrodka są warsztaty z rozwoju osobistego. Zajęcia w asyście niezwykle cierpliwych zwierząt, jakimi są konie, stanowią terapię pomagającą odkryć w sobie potrzeby i znaleźć sposób na ich zaspokojenie. Podstawowym założeniem działalności obiektu jest podejście do jeździectwa w sposób naturalny. Celem jest zrozumienie psychiki konia, nawiązanie z nim relacji oraz zdobycie jego szacunku. Dzięki temu, na dalszym etapie zaawansowania, jeździec będzie mógł kierować koniem bez stosowania przemocy i przysparzania zwierzęciu bólu. Ćwiczenia wykonywane w ramach warsztatów odbywają się z ziemi – uczestnicy nie dosiadają koni.

Specjalne warsztaty organizowane są również dla grup kobiet („Sister power – zrozumieć swoją kobiecość i siłę”), menadżerów („Sztuka Przywództwa”), par („Razem przez życie”) oraz osób cierpiących na przewlekły stres („Stress, poszukiwanie równowagi”).

26 września 2015 roku odbędzie się Dzień Otwarty Stajni Czerniec.

Ośrodek „Koniopozytywni” znajduje się w miejscowości Czerniec – położonej 20 km od Gdańska.

Oceń