Together Magazyn » Aktualności » Niezapomniane przyjęcie urodzinowe dziecka. Jak się do niego przygotować?

Niezapomniane przyjęcie urodzinowe dziecka. Jak się do niego przygotować?

W życiu większości rodziców przychodzi ten moment, w którym ich latorośl chce zorganizować swoją pierwszą „prawdziwą imprezę” urodzinową. W głowach dorosłych od razu pojawia się wizja kompletnej destrukcji: tłum biegających i krzyczących nieletnich najeźdźców prosto z Krainy Lodu, który z rozdziawionymi buziami umorusanymi czekoladą brudzi wszystko, co napotka na swojej drodze. Wdech, wydech, spokojnie! Nie musi tak być.

Ustal motyw przewodni balu

Podczas organizacji wspaniałego kinderbalu ważne są przede wszystkim dobry plan i poczucie humoru. Jeśli Wam się wydaje, że dzieci grzecznie zasiądą do stołu i przy herbatce oraz ciasteczkach będą spokojnie konwersować o ulubionych zabawkach, uświadamiamy – to się nie wydarzy! Dziecięce urodziny to żywioł, który mimo wszystko można poskromić. Najlepiej sprawdzają się przyjęcia tematyczne: superbohaterowie, postaci z dziecięcych bajek, świat Disneya, dinozaury czy świat magii – wszystko zależy od zainteresowań dziecka i inwencji twórczej rodziców.

Zadbaj o aranżację przestrzeni

Zacznij od zaproszeń – możesz wykonać je samodzielnie wraz z dzieckiem. Zaplanuj przestrzeń, w której odbędzie się zabawa. Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci i wcześniej usuń z pokoju szklane dekoracje, wazony czy ozdobne patery. Postaw na ozdoby, które wprowadzą wesołą atmosferę – miękkie poduszki w kształcie zwierzątek, sznury kolorowych lampek i własnoręcznie przygotowane akcesoria dekoracyjne. Ich szeroki wybór znajdziesz w sklepach home&you oraz à Tab. Nakryj stół kolorowym obrusem – pamiętaj o plastikowej zastawie, która jest bezpieczniejsza dla małych smakoszy. Na stole możesz rozłożyć kolorowe figurki, które dodadzą całej stylizacji charakteru. Przygotuj małe przekąski – fikuśne kanapeczki, owoce, własnoręcznie przygotowane słodycze w postaci owocowych lodów lub ciasteczek z dinozaurami. Woda i naturalne soki pite z plastikowych kieliszków stylizowanych na kryształowe skutecznie ugaszą pragnienie małych gości.

Do biegu, gotowi, start!

Nic tak nie podkręca emocji, jak szczypta rywalizacji. Zaplanuj kilka zabaw, dzięki którym goście Twojego dziecka będą zachwyceni, a impreza nabierze sprawnego przebiegu. Oczywiście zachętą będą drobne upominki. Kolorowe magnesy, urocze długopisy w kształcie zwierząt, małe breloczki, czy akcesoria papiernicze z pewnością zdadzą egzamin w roli nagród. Bardzo miłym zwyczajem jest rozdawanie upominków w podziękowaniu za uczestnictwo w urodzinach. To może być drobiazg – gumka do zmazywania, temperówka czy lizak. Gwarantujemy, że zostanie doceniony i będzie przypominać bajkowe chwile.

Pamiętajmy, że takie urodziny mogą być dla dziecka wspaniałą przygodą i wspomnieniem na całe życie. Tylko od nas zależy, jak potoczy się zabawa. Wszystko będzie dobrze – w końcu w każdym z nas tkwi małe dziecko. Wystarczy je pobudzić do zabawy!

Więcej inspiracji: http://home-you.com/pl/

Oceń