Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak dobrać materac do łóżka aby zagwarantować sobie zdrowy sen?
jak-dobrac-materac-do-lozka-aby-zagwarantowac-sobie-zdrowy-sen

Jak dobrać materac do łóżka aby zagwarantować sobie zdrowy sen?

Wybór materaca to trudne zadanie? Tak się wydaje na pierwszy rzut oka! Dzięki naszemu poradnikowi z pewnością podejmiesz najlepszą decyzję.

Dlaczego warto wybrać idealny materac?

Sen to proces, który jest niezwykle ważny w kontekście wszystkich innych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. My, jako świadomi konsumenci, powinniśmy wiedzieć, że jego rola w naszym życiu i zdrowiu jest nieoceniona. Musimy naprawdę zadbać o to, by spać w sposób właściwy – prawidłowy, higieniczny i skuteczny. Przełoży się to na nasze sukcesy – wyspani jesteśmy bardziej chętni do działania, łatwiej nam idzie trzymanie diety, lepiej radzimy sobie ze stresem! Zastanówmy się więc nad tym, który materac do łóżka będzie w stanie spełnić nasze podstawowe potrzeby. Ważne jest to, aby wybrać taki produkt, który idealnie będzie współgrał z naszym organizmem. Nie jest to proste – w końcu stopień skomplikowania snu nie jest tu bez znaczenia. Dlatego to garść porad, które pokażą Ci kierunek myślenia, który potencjalnie doprowadzi Cię do zdrowszego i wydajniejszego snu.

Odkryj sen na najwyższym poziomie

Każdy materac do łóżka należy dobierać zgodnie z potrzebami naszego ciała. Zacznijmy od kwestii twardości. Nie każdy twardy materac to zły materac. Ten parametr musi być bardzo ściśle dopasowany do naszego ciała. Materace do łóżka mogą mieć oznaczenie od H1 do H4. Przekłada się ono na to, jak skutecznie i przy jakiej masie ciała dany materac może podtrzymywać śpiącą osobę. H1 to materace dla osób o masie do 60 kilogramów, H2 dla osób o masie ciała do 80 kilogramów, H3 to materace dla osób o masie do 100 kilogramów, a H4 dla osób powyżej 100 kilogramów. Zaczyna się więc dosyć prosto. Teraz kolejny aspekt – konstrukcja. Materace piankowe, takie jak Hilding Fandango, mogą wspierać sen osoby, która jest przewlekle chora i jest przykuta do łóżka. Ale nie jest to jedyny sposób na ich wykorzystanie – są to doskonałe materace dla alergików, czy osób, które systematycznie mają problem ze znalezieniem odpowiedniej pozycji. Materace kieszeniowe są za to dla tych osób, które oczekują doskonałej trwałości, długoletniej eksploatacji i skutecznego podparcia. Kolejną kwestią są tzw. materace hybrydowe – ich konstrukcja pozwala na dowolne dostosowanie twardości do ciała leżącego, umożliwiają one także osiągnięcie niespotykanego poziomu komfortu.

odkryj-sen-na-najwyzszym-poziomie
Odkryj sen na najwyższym poziomie

Jakość materaca ma znaczenie 

Typ materaca to jednak nie koniec. Wiele z modeli materacy posiada odpowiednie oznaczenie, które podkreśla ich jakość wykonania. W przypadku znanych materacy marki Hilding Anders będzie to Znak Jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Wysokiej klasy materace Sleepmed produkowane przez Hilding w ramach Sleepmed by Hilding, wyróżniają się za to certyfikatem medycznym – ich działanie na rzecz zdrowia osoby leżącej zostało przebadane i udokumentowane. Istnieje także wiele innych oznaczeń, które podkreślają korzystną rolę w naszym zdrowiu. Materace Hilding są rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl. Marka ta zdobyła wyjątkowe uznanie wśród podmiotów przyznających nagrody i wyróżnienia – wynika to z bardzo silnego zaangażowania w tworzenie innowacyjnych materacy. Polityka firmy Hilding jest bardzo jasna i jeśli poszukujesz idealnego materaca, warto się do niej zastosować. Idealny materac nie istnieje, ale istnieje model idealny dla Ciebie – poszukuj go, a będziesz spać zdrowo, wygodnie i niezwykle skutecznie!

Oceń