Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czeka Cię aranżacja nowego mieszkania? Poznaj trendy na 2021 rok
zdjecie publikacja togethermagazyn.pl

Czeka Cię aranżacja nowego mieszkania? Poznaj trendy na 2021 rok

Z początkiem nowego roku projektanci wnętrz zaskakują nas nowymi zestawieniami kolorystycznymi, wzorami i fakturami, które będą wieść prym w najbliższych miesiącach. Nie inaczej będzie w 2021 roku. Zobacz, które z trendów warto zaprosić do swojego wnętrza na dłużej.

Minimalizm

Ta tendencja na pewno szybko się nie znudzi. Meble pozbawione ozdób, gładkie fronty utrzymane w stonowanej kolorystyce, proste kształty i formy – tak w skrócie można ująć to, co da się dostrzec w minimalistycznych wnętrzach. Ci, którzy kupują nowe mieszkania (Wrocław wiedzie prym pod względem liczby nowych inwestycji) mogą zdecydować się na urządzenie ich właśnie w tym stylu.

Barwy ziemi

Spokojne tonacje koją zmysły i uspokajają, dając poczucie harmonii i odprężenia. Beż, oliwkowa zieleń, odcień grafitu czy terakoty – każdy z nich będzie mile widziany we wnętrzu. Dom staje się pełną ciepła i przytulności oazą, w której można schronić się przed światem zewnętrznym.

Beż, beż i jeszcze raz beż

W 2021 roku jasna szarość została mocno wyparta przez ciepły i przytulny beż. Dodatki w postaci trawy pampasowej, wiklinowych koszy, lnianych i bawełnianych poszewek na poduszki urozmaicają aranżację, czyniąc dom miejscem, którego nie chce się opuszczać. Wielu projektantów idzie o krok dalej, proponując aranżację w stylu beige total look.

Inspiracje czerpane prosto z natury

Zwrot w kierunku natury to trend, który można obserwować już od kilku sezonów. 2021 rok nie będzie pod tym względem wyjątkowy. Jeszcze więcej beżu, zielonych roślin, wiklinowych koszy, mebli z widocznym rysunkiem drewna, marmuru i kamienia – tego typu elementy będą definiować domowe cztery kąty. Aktualnie urządzane nowe mieszkania (Warszawa stanowi miasto chętnie wybierane przez inwestorów prywatnych) na pewno będą pełne inspiracji naturą właśnie.

Leśne dekoracje

Pozostając wciąż blisko przyrody, nie sposób zapomnieć o leśnych inspiracjach. Odcień mchu, ciepłe drewno, szlachetne mieszanki zieleni i błękitu – leśne inspiracje będą trudne do zignorowania w modnie urządzonych wnętrzach. Tapety przedstawiające naturalne krajobrazy, stoliki przypominające pnie, ciepłe pledy z motywem jodełki – w tak zaaranżowanej przestrzeni zapach sosny sam unosi się w powietrzu.

Boucle

W eleganckich i wysublimowanych wnętrzach pojawi się również przędza pętelkowa – boucle, doskonale znana każdemu, kto interesuje się modą. Ta przyjemnie miękka, gruba i przyjemna w dotyku tkanina może być świetnym materiałem na pledy i koce.

Ceramika artystyczna

Współczesne wnętrza stają się coraz mocniej spersonalizowane. Wystarczy przekroczyć próg mieszkania, aby zrozumieć gust, styl i zainteresowania domowników. Ceramika artystyczna podkreśla prestiż aranżacji, wprowadza subtelne piękno, ma również walory użytkowe. Szkliwione filiżanki, kubki i patery wspaniale dopełnią wnętrza. Ceramika wspaniale odnajduje się w połączeniu ze stylem boho, skandynawskim czy minimalistycznym, ocieplając i definiując całą aranżację.

Oceń