Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Nowoczesne ekologiczne baterie kuchenne!
nowoczesna kuchnia z nową baterią kuchenną

Nowoczesne ekologiczne baterie kuchenne!

Wszyscy doskonale wiemy jak ważna jest ekologia. Współczesny świat staje się coraz bardziej świadomy i zmierza w kierunku oszczędzania wody oraz zmniejszania ilości używanego plastiku. To co sami możemy zmienić, to przede wszystkim przywiązywać większą uwagę do asortymentu w naszej kuchni oraz jego prawidłowego, ekologicznego użytkowania. Firmy produkujące baterie kuchenne wychodzą nam naprzeciw ze swoimi nowoczesnymi projektami ekologicznych baterii.

Czy na rynku są dostępne baterie ekologiczne?

Oczywiście, że tak! Aktualnie na rynku mamy bardzo wiele opcji ekologicznych baterii kuchennych. Jedne z bardziej ekologicznych i ekonomicznych baterii kuchennych, to te z perlatorem. Działanie takiej baterii wygląda następująco: na wypływający strumień jest wywierane podciśnienie, a jego efektem jest zjawisko mieszania się wody z powietrzem, co oczywiście ogranicza ilość wody. Warto wiedzieć, że nie zmniejsza to komfortu użytkowania takiej baterii, ale tworzy mocniejszy strumień, a w tym samym czasie pomaga nam ograniczyć zużycie wody nawet do 70%.

Kolejnym również ekologicznym rozwiązaniem są baterie z ogranicznikiem przepływu wody. Takie rozwiązanie sprawia, że z baterii wypływa o połowę mniej wody aniżeli ze standardowego modelu! Dwustopniowy system otwierania dźwigni jest także doskonałym rozwiązaniem, które przyczynia się do zmniejszania zużycia wody w naszych kuchniach, mowa tutaj nawet o zmniejszeniu jej zużywania do 30%!

Z kolei modele termostatyczne natomiast pozwalają na ograniczenie zużycia wody aż do 40%. Bateria termostatyczna ma dwa pokrętła- jednym z nich ustawiamy temperaturę wody, drugim natomiast siłę strumienia.

Co oferują baterie kuchenne ekologiczne?

Baterie kuchenne ekologiczne oferują nam wiele ułatwiających oraz poprawiających komfort użytkowania naszej kuchni rozwiązań. Baterie kuchenne Grohe Blue dostarczają dwa rodzaje wody: zwykłą oraz filtrowaną, co gwarantuje ich użytkownikom nieskazitelny smak wody. Dzięki zastosowanej technologii możemy uzyskać zarówno wodę zwykła- mineralną jak również wodę gazowaną! Zakup takiej baterii jest doskonałym sposobem na oszczędzanie oraz na mniejsze zużywanie plastiku, gdyż będąc w posiadaniu baterii Grohe Blue możemy śmiało zrezygnować z zakupu butelkowanej wody w sklepie!

Korzyści jakie oferują baterie kuchenne ekologiczne, to przede wszystkim więcej przestrzeni, idealnie czysta woda pitna, mniej plastiku oraz jest to rozwiązanie przyjazne naszej planecie!

nowoczesna bateria kuchenna
Źródło www.in360.pl

Zalety ekologicznych rozwiązań w kuchni?

Kuchnia to miejsce w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Dbanie o ekologiczne rozwiązania w tym pomieszczeniu ciągnie za sobą całe mnóstwo zalet. Zaopatrzenie się w baterię z filtrem pozwala nam na zaprzestanie zakupu masy plastikowych bluetek z wodą, co w efekcie sprawia, że dokładamy swoją cegiełkę do walki z plastikiem oraz z jego ograniczeniem. Idealnie czysta woda pitna- nie od dziś wiadomo jaki wpływ ma plastik na wodę pitną, a długie jej przebywanie w takim opakowaniu powoduje przenikanie do wody, którą pijemy drobiny tworzyw sztucznych. Dlatego nie tylko planeta oraz portfel, ale również nasze zdrowie podziękują nam za świadome ograniczanie plastiku. Ekologiczne rozwiązania w kuchni, to przede wszystkim dbałość o miejsce, w którym żyjemy, czyli o naszą planecie i przykładanie się do utrzymania jej w jak najlepszym stanie. Warto mieć to wszystko na uwadze podczas zakupu odpowiedniej baterii kuchennej.

Oceń