Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jaki stół do nowoczesnego salonu?

Jaki stół do nowoczesnego salonu?

Większość współcześnie powstających projektów wnętrz, zaprojektowanych jest w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Stawia się w nich zarówno na komfort użytkowania jak i odczucia wizualne. Dbałość o najwyższej jakości design, tak mebli jak i dodatków, to obecnie podstawa udanego projektu.

W nowoczesnych wnętrzach główną rolę odgrywa przestrzeń. Coraz częściej rezygnuje się z dodatkowych pokoi na rzecz jednej, otwartej przestrzeni. Funkcję pomieszczeń wyznaczają same meble, a nie jak w przeszłości, ściany działowe. Nowoczesny salon jest przestronny i zaprasza do spędzania w nim czasu.

Na zdjęciu stół Antonio – hoom

Dzięki zabiegowi otwarcia przestrzeni zyskujemy doświetlenie pomieszczeń oraz ich większą integralność. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, do malowania ścian używa się jasnych, odbijających światło barw.

Ściany we współczesnych salonach najczęściej pozostają białe lub w odcieniach złamanej bieli. Nadal modna jest szarość i jej wszelkie wariację od ciepłych odcieni wpadającej w beż po ciemne, zimne grafity. Coraz odważniej podchodzi się również do czerni.

Jeszcze kilka lat temu w nowoczesnych wnętrzach całkowicie rezygnowano z używania tapet. Obecnie wracają one do łask. Kładzione są lokalnie, zwykle na jednej wyeksponowanej ścianie.

Współczesne wzory tapet nawiązują zarówno do motywów geometrycznych jak i roślinnych. Ich kolorystyka jest bardzo zróżnicowana i może opierać się zarówno na współgraniu z głównymi barwami we wnętrzu jak i na kontraście do nich.

Nadal popularny pozostaje beton. Dzięki zastosowaniu okładzin i tynków uzyskujemy industrialny charakter wnętrza.

Wybór mebli do nowoczesnego salonu jest wyjątkowo istotny. Warto wybierać meble proste i lekkie, pozbawione zbędnej dekoracji. Przy dokonywaniu decyzji zakupowych powiedzenie: „ mniej znaczy więcej” będzie najlepszą poradą. Ograniczenie mebli do minimum i ich dobre rozplanowanie jest bowiem sprawą kluczową.

Warto postawić na jakość i dobry design, pamiętając że jeden, wyjątkowy mebel może stworzyć całe wnętrze. Stół, który zwykle stanowi centralny punkt salonu, może doskonale spełnić taką funkcję.

Popularnymi materiałami, które nigdy nie wychodzą z mody są drewno i szkło. W przypadku stołów coraz częściej łączone są one ze stalą nierdzewną i dzięki temu, tworzą ciekawy i ponadczasowy design. Lekkie, ażurowe formy i najwyższej jakości materiały gwarantują, że mebel wpisze się idealnie w surowe i minimalistyczne wnętrze.

Pamiętajmy o tym, że stół, będący sercem domu powinien być solidny oraz wykonany z przyjaznych i naturalnych materiałów. Jego jakość i design powinny współgrać ze sobą i tworzyć nierozerwalną całość.

Przy wyborze odpowiedniego modelu stołu, powinniśmy kierować się naszymi indywidualnymi potrzebami. Rodzaj drewna użytego do produkcji blatu czy wielkość samego mebla są sprawą kluczową przy  dokonywaniu decyzji zakupowych.

Polska marka Hoom, projektuje i produkuje nowoczesne stoły na zamówienie i doskonale rozumie te potrzeby. Poza nowoczesnym i niebanalnym designem, oferuje możliwość dopasowania projektu do indywidualnych oczekiwać swoich klientów.

Na zdjęciu – Stół Claire – www.hoom.co

Na zdjęciu – Stół Industrial – www.hoom.co

Ponadczasowy styl i minimalizm form, przy dbałości o każdy, najmniejszy szczegół czyni stoły Hoom doskonałym wyborem w przypadku nowoczesnego salonu.

Pamiętajmy, że w przypadku nowoczesnego salonu umiar i postawienie na jakość, dadzą nam gwarancję  uzyskania ciekawego i wyjątkowego wnętrza.

Oceń