Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Gdzie kupić kartki okolicznościowe?
pexels-anete-lusina-

Gdzie kupić kartki okolicznościowe?

W dzisiejszych czasach wiele osób powątpiewa w sens kupowania kartek okolicznościowych. W końcu po co iść do sklepu popocztówkę, wypisywać ją, a następnie iść na pocztę, skoro za pomocą kilku kliknięć życzenia świąteczne możemy wysłać do wielu znajomych drogą mailową, SMS-ową lub na komunikatorze internetowym? Jest to prostsze, szybsze i wygodniejsze. Takie życzenia nie zastąpią jednak wysyłania – i otrzymywania – kartek okolicznościowych. Oczywiście, powstaje pytanie: gdzie najlepiej kupować takie gadżety religijne? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Zalety wysyłania kartek okolicznościowych

Zanim odpowiemy na pytanie, gdzie kupować gadżety religijne, takie jak pocztówki świąteczne, zastanówmy się, dlaczego w ogóle warto je wysyłać w XXI wieku. Przede wszystkim dlatego, że w dzisiejszym, mocno stechnologizowanym świecie są one czymś niezwykłym. Wszyscy przywykliśmy do wysyłania i otrzymywania życzeń na portalach społecznościowych, takich jak Facebook – ale ile z tych otrzymanych życzeń zapamiętaliśmy i czy rzeczywiście były tak wyjątkowe, jak byśmy chcieli? Wysłana, spersonalizowana kartka okolicznościowa pokazuje nam, że druga osoba na złożenie życzeń musiała poświęcić nieco więcej czasu i energii. Takie gadżety religijne pomagają umocnić relacje międzyludzkie.

Warto pamiętać także o aspekcie dekoracyjnym. Tak samo jak pocztówki z wakacji od bliskich mogą ozdabiać kuchenny kredens, kartki okolicznościowe na Boże Narodzenie czy Wielkanoc mogą pomóc w zbudowaniu wyjątkowej, świątecznej atmosfery.

Gdzie kupować te gadżety religijne?

Gadżety religijne, takie jak kartki ślubne, bożonarodzeniowe, wielkanocne czy na bierzmowanie, można kupić w wielu salonach prasowych i sieciach księgarni. Powinniśmy jednak mieć świadomość tego, że wybór kartek okolicznościowych w takich sklepach jest znacząco ograniczony, co wynika z charakteru ich działalności.

Różnego rodzaju kartki okolicznościowe i gadżety religijne najlepiej jest kupować w sklepach z dewocjonaliami, takimi jak liturgiczny.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór pocztówek na najróżniejsze okazje – nie tylko święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc, ale także ślub, chrzest, pierwszą komunię świętą czy bierzmowanie. Co więcej, w sklepach z dewocjonaliami można kupić także inne podręczne akcesoria, które pomagają w wierze i umacniają w budowaniu relacji z Bogiem, takie jak krzyżyki, medaliki ze srebra i złota z wizerunkami świętych czy różańce na palec.

Oceń