Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jaka henna do brwi?
pexels-engin-akyurt-

Jaka henna do brwi?

W pielęgnacji brwi sięgamy po całą masę sposobów. Szukasz rozwiązań jak sprawić, by były jeszcze bardziej gęste i wyraziste. Czasami decydujesz się na inwazyjne środki w postaci sztucznych kosmetyków. Istnieje na szczęście naturalna alternatywa. Jest nią henna do brwi. Czym ona jest i jaką wybrać idealnie dla Ciebie?

Kosmetyk i farba pochodzenia roślinnego

Henna to najbardziej popularny, naturalny produkt, który z reguły wykorzystuje się do barwienia skóry, włosów, brwi, a także rzęs. Jej pierwsze stosowanie określa się na okres starożytności. Wyróżnia się tym, że posiada liczne właściwości pielęgnacyjne. Dlatego określana jest jako bardzo bezpieczna oraz skuteczna w swoim działaniu. Występuje w kilku wariantach, które różnią się zastosowaniem. Wyróżniamy przede wszystkim hennę w proszku, kremie lub żelu.

Skuteczne rozwiązanie na siwiznę

Stosując odmianę w proszku, sprawdzi się ona idealnie do pokrywania ubytków w okolicach brwi oraz w przypadku pojawienia się siwizny. Wszystko dlatego, że tego rodzaju henna jest najintensywniejszą z dostępnych na rynku. Stosuje się ją często w połączeniu z żelową. Ze względu na występowanie w proszku, niezbędne jest odpowiednie wymieszanie z tak zwanym aktywatorem. Cały proces trwa aż do momentu, gdy cała mieszanina nie przypomni konsystencji gęstej śmietany. Jest on dość skomplikowany i czasochłonny, dlatego najczęściej można znaleźć jej zastosowanie u profesjonalnych kosmetyczek.

Idealne do domowego stosowania

Jeśli szukasz henny do brwi najprostszej w użyciu, to zdecydowanie zaleca się wybór tej w kremie. Z łatwością rozprowadzisz ją po swoich brwiach, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że efekt będzie krótkotrwały. Aplikator najczęściej przybiera formę pisaka, przez co łatwiej jest kosmetyk rozprowadzić po włoskach. Największym minusem jest skład. Posiada on w sobie z reguły bardzo dużą ilość sztucznych ulepszaczy oraz chemicznych barwników. Stąd, jeśli masz wrażliwą skórę, może dojść do podrażnień lub zaczerwień, w miejscach, gdzie użyłaś henny. Zdecydowanie odradza się ją osobom z uczuleniami skórnymi.

Wybór na pierwszy raz

Ostatnią odmianą jest henna do brwi refectocil w żelu. Należy ona zdecydowanie do najdelikatniejszych dla skóry rozwiązań. Zaleca się ją osobom, planującym taki zabieg po raz pierwszy. Jej podstawowy minusem, jest mała intensywność oraz dokładność pokrywania włosków kolorem. Dlatego zdecydowanie warto jej użyć, gdy zależy Ci na wzmocnieniu efektu, a nie, w przypadku niwelowania niedoskonałości.

Jeżeli szukasz idealnej pielęgnacji swoich brwi henną, sprawdź allebeauty.pl. Znajdziesz tu ogromną ilość produktów dla profesjonalnych salonów kosmetycznych, a także przeznaczonych do domowego użytku.

Oceń