Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Projektanci wnętrz: “Aby mieć w pełni funkcjonalną kuchnię, trzeba też pomyśleć o miejscu na ekspres do kawy”
wybór-eskpresu-do-kawy-konsultacja-kobieta-konsultuje-przyjaciele-kawy

Projektanci wnętrz: “Aby mieć w pełni funkcjonalną kuchnię, trzeba też pomyśleć o miejscu na ekspres do kawy”

Projektanci wnętrz: “Aby mieć w pełni funkcjonalną kuchnię, trzeba też pomyśleć o miejscu na ekspres do kawy”

Planowanie wystroju wnętrza nowego domu często jest sporym wyzwaniem, nawet dla już doświadczonych osób. Przestrzeń kuchenna często wymaga najwięcej uwagi, ze względu na dużą ilość detali. Zdaniem ekspertów od wystroju wnętrz, planując kuchnię, należy też wyznaczyć miejsce na  ekspres do kawy. Choć może się wydawać, że bez problemu będzie można go ustawić w każdej kuchni, to staranne rozplanowanie tej przestrzeni pozwoli cieszyć się maksymalną funkcjonalnością i wydajnością. O czym więc warto pomyśleć przed zakupem ekspresu do kawy i jak dopasować go do wnętrza kuchni, aby rezultaty przynosiły radość każdego dnia?


Wielkość kuchni to jedno z najważniejszych kryteriów przy wyborze ekspresu do kawy

Obecnie asortyment ekspresów jest tak szeroki, że wybór nowego urządzenia to kolejne czasochłonne zadanie. Automatyczny czy kolbowy? Wolnostojący, czy do zabudowy? A może wystarczyłby ekspres na kapsułki? Eksperci zwracają uwagę, że kupując ekspres w pierwszej kolejności powinno się wziąć pod uwagę wielkość i rozkład przyszłej kuchni. Oto, co należy uwzględnić, kupując ekspres do kawy:

  • Im mniejsza kuchnia, tym cenniejsza przestrzeń.

Gdy chcesz zaoszczędzić miejsce w kuchni, wybór urządzenia do parzenia kawy staje się jeszcze trudniejszy. Idealnie byłoby, gdyby Twój ekspres do kawy nie tylko był kompaktowy, ale miał też wszystkie funkcje potrzebne do przygotowania ulubionych napojów. Ci, którzy marzą o automatycznym ekspresie i kawie ze świeżo zmielonych ziaren, powinni zdecydować się na opcję do zabudowy, jeśli na blacie jest za mało miejsca. Chociaż taki ekspres zwykle kosztuje więcej, to pozwoli zaoszczędzić cenną przestrzeń kuchenną.

Inna opcja dla małych kuchni – wybierz mały, kolbowy ekspres do kawy i trzymaj go w wyznaczonym miejscu. W pobliżu możesz przechowywać filiżanki i młynek do kawy. Taka opcja pozwoli na utrzymanie porządku w Twojej małej kuchni, a ekspres zawsze będzie miał wyznaczoną przestrzeń. Przy okazji można wspomnieć, że w utrzymaniu nie tylko porządku, ale i świeżości kawy pomogą specjalistyczne, próżniowe pojemniki do przechowywania kawy.

  • Urządzenie nie powinno przeszkadzać w gotowaniu.

Planując kuchnię, koniecznie pamiętaj o lokalizacji ekspresu do kawy. Nawet wnętrze przestronnej kuchni jest zwykle rozplanowane według zasady trójkąta: pierwszy obszar to lodówka, drugi to zlewozmywak i kredens, a trzeci to obszar do przygotowywania, gotowania i pieczenia. Warto wiedzieć, że ekspres należy trzymać z dala od wody i tłuszczu kuchennego z głównych obszarów roboczych. W przeciwnym razie urządzenie nie tylko będzie przeszkadzać w gotowaniu, ale także wymagać częstszego czyszczenia. Ekspres może stać w mniej uczęszczanym miejscu, na barze lub na osobnej półce.

Dopasuj ekspres do kawy do ogólnego stylu wnętrza

Jeśli chcesz cieszyć się funkcjonalną i stylową kuchnią, pomyśl o designie swoich urządzeń. Ekspresy ze względu na swoją funkcjonalność i rozwiązania konstrukcyjne mogą sprostać wielu różnorodnym i unikalnym potrzebom, dlatego wybór opcji idealnej dla Twojego domu, bez względu na to, czy postawisz na klasyczny wygląd, czy nowoczesną i elegancką kuchnię, nie powinien stanowić problemu. Oto kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą Ci wybrać odpowiednie urządzenie do przygotowywania kawy, które będzie odpowiadać Twojemu stylowi.

  • Kuchnia w stylu klasycznym

Ten styl wnętrza wyróżnia się dużą ilością starannie dobranych detali i ozdobnym wystrojem. Producenci AGD prześcigają się w pomysłach na design i na rynku istnieje taka różnorodność ekspresów o różnym wyglądzie, że na pewno znajdzie się odpowiedni. Jeśli Twoja domowa kuchnia ma klasyczne wnętrze, spójrz na opcje ekspresów do kawy z metalową, polerowaną lub matową obudową. W ten sposób możesz łatwo zintegrować nowoczesny ekspres do kawy z ogólnym wystrojem i środowiskiem kuchennym, aby zachować estetyczne wnętrze. Wybieraj spośród automatycznych, jak i kolbowych ekspresów. Wszystko zależy od codziennych potrzeb i preferencji przygotowywania kawy.

  • Kuchnia w stylu nowoczesnym

W nowoczesnej kuchni mniejszą wagę przykłada się do zdobień i detali. Dominują jasne kolory i kontrasty, akcentując luksus. Nowoczesne urządzenia AGD łączą funkcjonalność i ekskluzywny design. Jeśli planujesz taką kuchnię w swoim przyszłym domu to pozwól, aby ekspres do kawy przyciągał wzrok zarówno swoim wyglądem zewnętrznym, jak i bogactwem praktycznych i ułatwiających życie funkcji. Aby wzmocnić poczucie luksusu, szukaj automatycznego ekspresu o minimalistycznym wyglądzie, ciemnego albo przeciwnie – jasnego – dla tych, którzy chcą więcej zabawy i radości w kuchni. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kawie, przeczytaj również ten artykuł.

Nie spiesz się i dokładnie zastanów, jak ma wyglądać kuchnia w Twoim nowym domu. Niech o jej funkcjonalności zadecydują przemyślane rozwiązania. Zadbaj o to, by każde urządzenie znalazło się na swoim miejscu – od lodówki po ekspres do kawy. Pamiętaj, że funkcjonalność kuchni zależy nie tylko od rozplanowania całej powierzchni, ale także od nowatorskich wyborów i zastosowania wybranych urządzeń w życiu codziennym. Nawet dla najmniejszej przestrzeni można znaleźć odpowiednie rozwiązania. Najważniejsze jest to, aby wybrany ekspres do kawy był używany z radością i spełniał Twoje oczekiwania.

Oceń