Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Gdańsk – dobre miejsce na konferencję

Gdańsk – dobre miejsce na konferencję

Gdańsk zdecydowanie jest zaliczany do najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Jego liczne atrakcje zachwycają przyjezdnych nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Atutem miasta jest także rozbudowana baza hotelowa. To sprawia, że jest to atrakcyjne miasto również dla biznesu.

W ostatnich latach w Gdańsku powstało wiele nowoczesnych obiektów hotelowych. Rozkwit inwestycji tego typu nastąpił przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012. Boom hotelarski nie skończył się jednak po mistrzostwach. Również w kolejnych latach oddawano do użytku nowe hotele, które cieszą się powodzeniem nie tylko w sezonie letnim. Widać wyraźnie, że zapotrzebowanie na bazę hotelową, mimo licznych obiektów, nadal jest spore.

Oprócz nowych hoteli, w Gdańsku działa wiele baz noclegowych, które mają już kilkudziesięcioletnią tradycję i wiernych klientów. Szczególnie atrakcyjne są hotele położone wzdłuż pasa nadmorskiego. Wiele spośród tych obiektów w ostatnich latach przeszło gruntowne remonty i modernizacje, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie klientów, w tym także biznesowych.

Niemal każdy większy hotel w Gdańsku, który ma określoną renomę, oferuje możliwości zorganizowania szkoleń, sympozjów, zjazdów czy konferencji naukowych. Wiele obiektów posiada kilka sal konferencyjnych o różnej wielkości, zaopatrzonych w klimatyzację oraz niezbędny sprzęt komputerowy czy audiowizualny. Większość hoteli dysponuje również parkingami strzeżonymi, które są niezbędne dla gości. W wyborze odpowiedniego hotelu, w którym można zorganizować konferencję, warto oczywiście uwzględnić doświadczenie i kompetencje w zakresie tego typu eventów. Pomocne może być także skorzystanie z serwisu www.konferencje.pl/gdansk/. Dzięki niemu można się zapoznać z ofertą poszczególnych hoteli i zaznajomić się z atrakcjami, które oferuje samo miasto. Zadanie to ułatwia wygodna i intuicyjna wyszukiwarka.

Podsumowując, Gdańsk jest jednym z najciekawszych miast w Polsce, w których warto zorganizować konferencję. Zdecydowanie sprzyja temu baza hotelowo-konferencyjna. Wiele obiektów nie tylko nie ustępuje najlepszym standardom europejskim, ale wręcz je wyprzedza w zakresie niektórych udogodnień. Gród nad Motławą to również doskonałe miejsce na relaks po konferencji i zorganizowanie dodatkowych imprez. Duch historii łączy się tutaj z nowoczesnością i współczesnością. Bogata oferta kulturalno-rozrywkowa miasta sprawia, że każdy może tutaj znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

 

 

Oceń