Together Magazyn » Dom » Zamieszkaj » Wiczlino-Ogród – osiedle przyjazne i nowoczesne

Wiczlino-Ogród – osiedle przyjazne i nowoczesne

Gdynia, „miasto z morza”, uważana jest za jeden z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków miejskich w Polsce. Specyficzne położenie geograficzne determinuje jedyny w zasadzie możliwy kierunek ekspansji miasta – na zachód. Tu właśnie znajdują się największe terytorialnie dzielnice – Chwarzno i Wiczlino, noszące umownie nazwę Gdynia Zachód.

 

Nowoczesne trendy urbanistyczne w Europie w ostatnich latach kładą nacisk na realizację koncepcji tzw. zrównoważonego rozwoju i nowej urbanistyki. Polega ona m.in. na tworzeniu rozwiązań proekologicznych, projektowaniu wysokiej jakości przestrzeni publicznych, wprowadzaniu zrównoważonych rozwiązań komunikacyjnych czy wreszcie określaniu wskazań dla rozwoju ekonomicznego i tworzeniu miejsc pracy.

Wszystkie te założenia były szeroko dyskutowane na urbanistyczno-projektowych warsztatach charette w 2012 r., w których brali udział projektanci, władze samorządowe, mieszkańcy dzielnicy i właściciele terenów budowlanych w Gdyni Zachód. Wnioski z tych spotkań zostały rok później przekazane władzom miasta w formie koncepcyjnego raportu.

Grupa Inwestycyjna Hossa S.A., główny – a w zasadzie jedyny – inwestor na tym terenie, podczas realizacji nowych projektów i rozbudowie istniejących, konsekwentnie wprowadza określone w raporcie założenia.

Do sprzedaży weszła nowa oferta mieszkaniowa na jednym z najchętniej wybieranych przez rodziny z dziećmi osiedlu – Wiczlino-Ogród. Kompleks mieszkaniowy położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w odległości zaledwie 15 minut jazdy samochodem od centrum miasta. Jest dobrze skomunikowany z trójmiejską obwodnicą. Sprawnie funkcjonująca komunikacja miejska ułatwia szybki dojazd do śródmieścia Gdyni również niezmotoryzowanym mieszkańcom.

Piękne okolice

Położone na styku gdyńskiej aglomeracji oraz cennego przyrodniczo obszaru, Wiczlino-Ogród korzysta zarówno z walorów natury, jak i dobrodziejstw miasta. Na miejscu znajdują się liczne sklepy, punkty usługowe, przychodnie, nowoczesne przedszkola i szkoły. W 2018 roku w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla przy ul. Wiczlińskiej powstanie zupełnie nowe gimnazjum z boiskiem i salą gimnastyczną. Niedaleko znajdują się również centrum handlowe, basen, siłownia i inne miejskie udogodnienia.

Osiedle Wiczlino-Ogród charakteryzuje kameralna zabudowa mieszkalna ze spadzistymi dachami, przestronne i zielone dziedzińce oraz liczne tereny rekreacyjne. Odpowiednią atmosferę na osiedlu tworzą zadbane ogródki, a także starannie dobrana mała architektura oraz klimatyczne oświetlenie dziedzińców. Niewątpliwą atrakcją jest obecność kilku małych placów zabaw oraz dużego, o powierzchni 3,5 tys. m kw., nowoczesnego terenu rekreacyjnego z placem zabaw, boiskiem i tyrolką.

Gdynia Zachód posiada własne ujęcie wody, spełniające najwyższe normy czystości. W 2008 roku tereny należące do Gdyni Zachód zostały przebadane przez Stowarzyszenie Radiestetów i uzyskały certyfikat bezpieczeństwa radiestezyjnego, potwierdzający korzystne warunki do zamieszkania na tym obszarze, jako jedyna dzielnica Trójmiasta, posiadająca taki certyfikat.

Wiczlino-Ogród to osiedle, które przypomina małe miasteczko z kameralną zabudową mieszkalną, handlem i usługami. Wyróżnia je przemyślana przestrzeń publiczna, miejskie skwery otoczone zielenią, budynki mieszkalne z funkcjonalną i estetyczną małą architekturą oraz nowoczesne tereny rekreacyjne. Układ osiedla nawiązuje do urbanistycznej koncepcji miasta-ogrodu sprzed ponad 100 lat, jednakże z uwzględnieniem najnowszych trendów europejskich: harmonii w przestrzeni zabudowanej i zrównoważonej urbanistyki. Zapewnia to mieszkańcom optymalne warunki do życia w zdrowiu, bezpieczeństwie i spokoju, jednocześnie nie pozbawiając ich miejskich udogodnień.

Nowe, korzystne warunki dofinansowania z programu MdM dla rodzin z dziećmi oraz oddane do sprzedaży kolejne budynki sprawiają, że osiedle jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla młodych rodzin.

Aleksander Proszowski

 

Komunikacja

* przystanek komunikacji miejskiej w odległości 100 m od osiedla

* siedem linii autobusowych, w tym linia nocna

* sukcesywnie rozbudowywana ul. Chwarznieńska zapewnia bardzo dobre skomunikowanie z centrum Gdyni oraz pozostałą częścią Trójmiasta


Handel i usługi

* liczne lokale usługowe na terenie osiedla

* rozbudowane zaplecze handlowe dzielnicy


Edukacja

* siedem przedszkoli w promieniu kilku km

* Szkoła Podstawowa nr 37 z przedszkolem w Wiczlinie oraz Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 15 w Chwarznie

* nowe gimnazjum z boiskiem i salą gimnastyczną przy ul. Wiczlińskiej – otwarcie w 2018 r.


Zdrowie

* przychodnia lekarska przy ul. Staniszewskiego w Chwarznie, w fazie budowy przychodnia lekarska NZOZ Wiczlino przy ul. Wiczlińskiej

* gabinety lekarskie różnych specjalizacji na terenie osiedli: Wiczlino-Ogród, Sokółka Zielenisz, Patio Róży, Fort Forest

Rekreacja

* na osiedlu teren rekreacyjny o powierzchni 3,5 tys. m kw. z placem zabaw, tyrolką i boiskiem do streetballa

* największy w Gdyni teren rekreacyjno-sportowy o pow. 7 tys. m kw. z placem zabaw, skateparkiem, dwoma boiskami sportowymi i strefą Street Workout Park, przy ulicy Staniszewskiego

* korty tenisowe przy ul. Amona w Chwarznie

 

 

Dane techniczne

 1. Standard:
 • Kameralne budynki 4-kondygnacyjne o skośnych dachach i dużych tarasach,
 • Elewacje pokryte cienkowarstwowym tynkiem hydrofobowym, część elewacji wykonana z blachy tytanowo-cynkowej,
 • Dachy wykonane z blachy tytanowo-cynkowej,
 • Dobre doświetlenie światłem słonecznym wszystkich lokali w budynku (brak elementów zasłaniających dostęp światła słonecznego do lokali),
 • Cichobieżne windy łączące wszystkie kondygnacje,
 • Duże przestronne hole wejściowe,
 • Miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych funkcjonalnie połączone z komórkami gospodarczymi,
 • Osiedlowe kotłownie gazowe,
 • Ogródki w mieszkaniach parterowych,
 • Stolarka drzwiowa wzmocniona.
 1. Istnieje możliwość wykończenia mieszkań zgodnie z preferencjami klienta.

http://www.hossa.gda.pl/pakiety-pod-klucz/p/70

Oceń