Together Magazyn » Styl życia » Pełną Piersią – czy kobiety powinny karmić piersią w miejscach publicznych?

Pełną Piersią – czy kobiety powinny karmić piersią w miejscach publicznych?

fot. Gosia Michalak
karmienie_piersia

Macierzyństwo to część życia, którą przypisuje się domowemu zaciszu. Przecież mówi się, że mamy „siedzą w domu z dziećmi”. I właśnie tego się od nich oczekuje – żeby w domu siedziały i nie wpychały się w przestrzeń publiczną. Karmienie piersią to aspekt macierzyństwa, który w naszym społeczeństwie jest bardzo kontrowersyjny. Ciągle toczą się dyskusje o tym, czy kobiety powinny mieć prawo do karmienia poza domem i w jaki sposób wolno im karmić.

Negatywne nastawienie osób postronnych i szereg ograniczeń zniechęcają mamy do karmienia poza domem. Ale co w tym złego? Komu wyrządza to krzywdę? Dlaczego obcy ludzie mają decydować o naszych piersiach i naszych dzieciach?

Pełną Piersią wspiera mamy karmiące także w przestrzeni publicznej. Nie ma przepisów, które zakazywałyby karmienia piersią w parku czy restauracji. Młoda mama ma prawo do tego, by nakarmić dziecko w odpowiednich warunkach gdziekolwiek się znajduje. Czyli na pewno nie w toalecie… MLEKOSFERA to inicjatywa, która ma ułatwić mamom poszukiwanie miejsca do nakarmienia malucha. Specjalne naklejki na lokale ogólnodostępne – sklepy, kawiarnie, restauracje, urzędy i inne miejsca przyjazne mamom karmiącym piersią, ułatwią poruszanie się w przestrzeni publicznej i sprawią, że karmienie stanie się chociaż trochę bardziej komfortowe. Z nami możesz karmić gdzie chcesz i jak chcesz!

Mapa trójmiejskich miejsc wspierających karmienie piersią dopiero się tworzy. Zapraszamy do współpracy właścicieli miejsc, w których mama może swobodnie nakarmić swojego malucha. Zgłoszenia do MLEKOSFERY mogą dokonać także mamy na podstawie swoich pozytywnych doświadczeń.

 IMG_4099 kopiaZobacz fotorelację z sesji zdjęciowej „Pełną Piersią”

Więcej informacji:
issuu.com/pelnapiersia
facebook.com/projektpelnapiersia
Zgłoś swój lokal do MLEKOSFERY:
projektpelnapiersia@gmail.com
Oceń