Together Magazyn » Galeria Zaspa – wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom!

Galeria Zaspa – wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom!

Galeria Zaspa to wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska. Obiekt pierwotnie pełnił funkcję hangaru lotniczego, następnie dworca autobusowego, a do handlu został dostosowany dopiero w latach 90. Dziś nawiązuje do swojej historii nie tylko poprzez elementy architektoniczne i wizualne, ale również dzięki organizowanym eventom o tematyce lotniczej.

Mimo barwnej historii, Galeria Zaspa nie skupia się jedynie na przeszłości – wręcz odwrotnie. Regularnie poszerza swoją ofertę handlową i usługową oraz bada potrzeby i najnowsze trendy wśród mieszkańców Zaspy tj. aktywność fizyczna czy ekologia.

Gdańsk jest jednym z najbardziej aktywnych miast w Polsce. Nie tylko dostęp do morza gwarantuje mieszkańcom duże możliwości aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, ale również szeroka gama ścieżek rowerowych oraz zielonych skwerów. Galeria Zaspa znajduje się w samym centrum infrastruktury rowerowej, dlatego wyszła naprzeciw potrzebom swoich klientów i od kwietnia oferuje dostęp do samoobsługowej stacji naprawy rowerów, zlokalizowanej po prawej stronie od głównego wejścia. Rowerzyści mogą napompować kółka, zreperować łańcuch i przy okazji zrobić sobie krótką przerwę w podróży. Dzięki stojakom rowerowym, istnieje możliwość zostawienia sprzętu w bezpiecznym miejscu przed obiektem i skorzystania z oferty handlowej oraz usługowej. Wśród nich m.in. supermarket Intermarche, drogeria Rossmann, salon Euro RTV ADG, sklepy odzieżowe Textil Market, KiK i Exxelent, salon prasowy Inmedio oraz apteka Dbam o Zdrowie. Miłośnicy aktywności fizycznej mogą wziąć udział w zajęciach grupowych i indywidualnych organizowanych przez klub fitness Calypso, a wszyscy głodni i spragnieni powinni zawitać do cukierni Sowa, piekarni Szydłowski, punktu ze zdrowymi przekąskami i świeżymi sokami Zielona Wyspa oraz restauracji Domino’s Pizza. Galeria zapewnia także dostęp do usług potrzebnych w realizacji bieżących potrzeb, tj. pralnia, kwiaciarnia, usługi fotograficzne, usługi krawieckie czy centrum diagnostyczne.

Naszym celem jest nawiązanie kontaktu z lokalną społecznością i działamy w tym zakresie m.in. poprzez organizację eventów, warsztatów edukacyjnych dla dzieci czy aktywności sportowych. Wszystkim spotkaniom towarzyszą atrakcyjne promocje przygotowane przez naszych najemców – mówi Anna Kakareko, administrator Galerii Zaspa. – Dziękujemy wszystkim Klientom za wspólne świętowanie naszych pierwszych urodzin i ponownie zapraszamy na pokład!

Godziny otwarcia Galerii Zaspa
Poniedziałek – sobota: w godzinach 9.00–21.00
Niedziela w godzinach: 11.00–20.00

Supermarket Intermarche
Poniedziałek – sobota: w godzinach 7.00–21.00
Niedziela w godzinach: 9.00–20–00

Klub Fitness Calypso
Poniedziałek – piątek w godzinach: 6.00–23.00
Weekend w godzinach: 8.00–20.00

Galeria Zaspa w liczbach

 • Do przygotowania pizzy w restauracji Domino’s Pizza zużyto 11 ton sera mozzarella. Ta masa odpowiada 15 bawolicom, dzięki którym wytwarzany jest ser.
 • Nićmi zużytymi w ciągu roku w Krawieckim Ekspresie można 187 i pół razy zaznaczyć długość najpopularniejszej gdańskiej ulicy Długiej. Miara nici wynosi 60 000 m.
 • 5000 gdańszczan posiada dokumenty ze zdjęciem wykonanym przez zakład fotograficzny Foto Bravo, co stanowi ponad 1% mieszkańców całego Gdańska.
 • W minionym roku w ZOO Karina w Galerii Zaspa ponad 10 000 zwierząt trafiło do nowych właścicieli, co, biorąc pod uwagę przeciętną liczbę osób opiekujących się zwierzęciem, wywołało uśmiech na twarzach niemal połowie miliona mieszkańców Gdańska i okolic!
 • W sklepie kolonialnym Camellia znajduje się 160 rodzajów herbat, w tym susze owocowe oraz 40 rodzajów kaw smakowych i naturalnych.
 • W klubie fitness Calypso w ciągu ostatniego roku odbyło się 520 h skocznych zajęć na trampolinach. Jeśli każdy z uczestników średnio spala na tych zajęciach jednego pączka to łącznie spalono 10 400 pączków.

 • Galeria Zaspa

  al. Rzeczypospolitej 33
  80–463 Gdańsk
  www.galeriazaspa.pl
  www.facebook.pl/GaleriaZaspa

  Oceń