Większość osób decyduje się na wzięcie urlopu w miesiącach wakacyjnych. Teoretycznie gwarantują one najlepszą pogodę w ciągu roku. Nie zawsze jednak prognozy się sprawdzają i nawet w lipcu i czy sierpniu można trafić na ulewy i chłód. Warto pomyśleć o wczasowaniu w sezonie niskim, bo ma to wiele zalet, które przemawiają do coraz większego grona zainteresowanych.

Noclegi w niskich cenach

Jednym z największych wydatków na urlopie jest opłata za nocleg. W sezonie wysokim, ceny nierzadko są zawyżone przez ogromne zainteresowanie wczasowiczów. Od września opłaty widocznie spadają, przez co w prosty sposób oszczędza się na noclegu znaczną sumę pieniędzy. Co więcej, korzystając z obniżek cen można pozwolić sobie na lokum o wyższym standardzie. Przykładem kurortu oferującego wysokiej klasy domki jest: https://ross-domki.pl/ w Sarbinowie. Goście mają do dyspozycji bezpłatny parking i wifi oraz ogród przy każdym domku. Lokale mają wysoki standard i są wyposażone we wszystkie niezbędne elementy jak np. czajnik, TV, szafy, aneks kuchenny, grzejnik. W sezonie niskim nie ma obawy o brak miejsc w pensjonatach czy hotelach. Decydują się na urlop we wrześniu mamy ogromny wybór w zakwaterowaniu.

Brak tłumu wczasowiczów

Trzeba przyznać, że w sezonie wysokim miasteczka nadmorskie tętnią życiem. Ulicami przechadza się mnóstwo turystów i wszędzie panuje ogromny gwar. We wrześniu czy październiku rzecz się ma z goła inaczej. Uliczki są puste, nie słychać hałasu jadących samochodów, ani głośnych rozmów wczasowiczów. Można spokojnie spacerować po chodnikach i deptakach wzdłuż plaży. Jest to idealny czas dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Urlopując w sezonie niskim można skupić się na sobie i całkowicie zapomnieć o codzienności. Wieczorne spacery po plaży, szum fal pozytywnie wpływają na nastrój i samopoczucie. Jesienna atmosfera w nadmorskich kurortach jest przeciwieństwem miejskiego, szybkiego życia.

Atrakcje sportowe

W sezonie niskim słońce nie grzeje już na tyle intensywnie, by móc całymi dniami leżeć na plaży. Najlepiej jest oddać się aktywnością sportowym, które pozytywnie wpłyną na ciało i ducha. Nadmorskie miasteczka mają wiele tras rowerowych, które łączą miejscowości i pozwalają na dalekie wycieczki. Amatorzy spacerów także znajdą coś dla siebie. Istnieje wiele pieszych szlaków, które pozwalają na kontakt z przyrodą i pięknymi krajobrazami. Oczywiście, goście hotelowi mają zazwyczaj do dyspozycji korty tenisowe i siłownię. Podczas jesiennego urlopu warto także zwiedzić ciekawe, nadmorskie miejscowości, bogate w muzea i rezerwaty. Jadąc na urlop często zapominamy o lokalnych atrakcjach turystycznych.

Jak widać, urlop w sezonie niskim daje wiele możliwości. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na jesienne wczasowanie. Podczas takiego wypoczynku można zaoszczędzić wiele pieniędzy i oderwać się od codzienności. Warto jednak pamiętać, że sposób spędzania czasu jesienią różni się od tego w miesiącach wakacyjnych. 

Dlaczego warto wybrać się nad morze w sezonie niskim?
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany