Zdrowie jest najważniejsze! Dlatego powinno ono zajmować najwyższe miejsce w Twojej hierarchii wartości. Tylko będąc zdrowym, możesz w pełni cieszyć się życiem, realizować swoje plany i marzenia. Niestety często zdrowia nie doceniamy i dopiero doświadczając problemów zdrowotnych, odkrywamy, że wszystko inne przestało mieć znaczenie.

Czyż zdrowie Twoje i Twoich najbliższych nie jest dla Ciebie najważniejsze? Ciesz się życiem, ale nie zapominaj o regularnych badaniach profilaktycznych! Systematycznie odwiedzaj centrum medyczne, nawet jeżeli nic Ci nie dolega!

Badaj się regularnie!

Jeśli nie masz żadnych problemów ze zdrowiem, powinieneś profilaktycznie odwiedzić centrum medyczne i wykonać podstawowe badania przynajmniej raz na 3 lata. Jeśli występują u Ciebie jakiekolwiek nieprawidłowości lub problemy zdrowotne, powinieneś badać się częściej. Podstawowe badania nie zajmą Ci dużo czasu, a mogą uratować Ci życie! Pozwalają one wystarczająco wcześnie wykryć i zdiagnozować wiele problemów zdrowotnych, podjąć leczenie i zatrzymać rozwój choroby.

U kobiet obowiązkowe jest minimum raz na rok odwiedzenie specjalisty ginekologii i wykonanie przy tym cytologii oraz USG ginekologicznego. Są to najprostsze badania, które pozwalają na wczesne wykrycie wielu poważnych problemów!

Raz do roku warto również odwiedzić lekarza dermatologii, szczególnie istotne jest to u osób posiadających różnego rodzaju znamiona. Często gołym okiem nie można odróżnić pieprzyka od czerniaka. Dlatego tak istotne jest dokładne badanie swojej skóry oraz analiza poszczególnych znamion.

Po trzydziestych urodzinach, odwiedzając centrum medyczne w celu przeprowadzenia podstawowych badań ogólnych, warto wykonać kilka badań dodatkowych:

Serce to nasz najważniejszy organ, ważne, aby z należytą starannością o nie dbać. Badania takie jak EKG, czy echo serca po ukończeniu 30 roku życia powinny na stałe wpisać się w coroczny harmonogram badań obowiązkowych.

Ale poza badaniami serca niezwykle istotne jest również analiza hormonów tarczycy oraz badania o charakterze ściśle związanym z płcią.

Dzięki EKG możemy wykryć chorobę wieńcową i wszelkie nieprawidłowości pracy serca. Z kolei wcześnie wykryta nieprawidłowa praca tarczycy może uchronić przed anemią i problemami z nerkami.

Ponadto panie powinny pamiętać o regularnej cytologii, która wykryje wszelkie zmiany nowotworowe jajników lub szyjki macicy, USG piersi, mammografii i testach markerem nowotworowym CA 15-3, w celu wykrycia raka piersi, a panowie muszą zadbać o regularne badania pod kątem raka prostaty.

Gdzie wykonać regularne badania?

Aby zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich, wybierz centrum medyczne, które spełni Twoje oczekiwania. Centrum medyczne MedicaPark w Kartuzach przy ul. Gdańskiej umożliwi Ci przeprowadzenie zarówno podstawowych, jak i specjalistycznych badań oraz zapewni Ci kompleksową opiekę medyczną pod okiem doświadczonych lekarzy, którzy mają do dyspozycji nowoczesną aparaturę medyczną. Cały personel dba o miłą atmosferę i dobre samopoczucie każdego pacjenta.

Centrum Medyczne MedicaPark oferuje bardzo szeroki zakres specjalistycznych usług medycznych. Znajdziesz tam między innymi ginekologię i położnictwo, endokrynologię, kardiologię, neurologię, ortopedię, urologię. Można tam także uzyskać konsultacje z zakresu alergologii, laryngologii, psychiatrii, chirurgii ogólnej i onkologicznej, dermatologii, a nawet medycyny estetycznej i dietetyki. Także najmłodsi pacjenci mogą liczyć na specjalistyczną opiekę z dziedziny dermatologii, endokrynologii, kardiologii, laryngologii czy ortopedii. W placówce przyjmuje także pediatra. Młode mamy mogą z kolei skorzystać z Poradni laktacyjnej, w której przyjmuje certyfikowany doradca laktacyjny. Ponadto w centrum medycznym można wykonać szeroki wachlarz badań USG, w tym echo serca, USG bioderek, USG piersi, USG narządów ruchu.

Więcej informacji znajdziesz na https://medicapark.pl

Centrum medyczne MedicaPark – w trosce o komfort pacjenta
5 (100%) 3 votes

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany