Together Magazyn » Aktualności » Mamo, już jestem
EF---C-EFFCE

Mamo, już jestem

Narodziny dziecka to jeden z najbardziej emocjonujących momentów w życiu każdej rodziny. Już lata temu kampania „Rodzić po ludzku” uświadomiła Polkom, że to wielkie wydarzenie powinno mieć przede wszystkim kompetentną oprawę, która jest tym, czego potrzeba mamie i maluchowi.

Czasy, gdy strach przed porodem paraliżował, na szczęście odeszły w zapomnienie. Dziś przyszłe mamy mogą wybierać wśród placówek, które są w stanie zatroszczyć się o maleństwo i pacjentkę na najwyższym poziomie. Miejscem szczególnie wyróżniającym się w tego typu opiece jest szpital Swissmed z oddziałem położniczo-neonatologicznym.

-

Pacjentka jest najważniejsza

Od chwili wznowienia gdańskiego oddziału w 2018 roku wiele pań mogło się przekonać, że tu pacjentka jest najważniejsza. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom Swissmed zaoferował opiekę już od momentu planowania ciąży, co, jak podkreślają panie, jest bardzo ważne, ponieważ poczucie, że są w „dobrych rękach”, naprawdę sprzyja. Nic w tym dziwnego, ponieważ w skład zespołu położniczo-neonatologicznego wchodzą doświadczeni lekarze, wykwalifikowane położne i pielęgniarki przekonani, że wiedzę powinny uzupełniać zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Między innymi dlatego oddział Swissmedu spełnia wszystkie wymagane standardy medyczne potwierdzone przez certyfikaty ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, Szpitala Bez Bólu. Pracuje się tu na sprzęcie o klasie wyższej niż wymagana przy I stopniu referencyjności, a to umożliwia kompleksową opiekę w razie, gdyby wystąpiły komplikacje.

-dpi

Nowy wymiar położnictwa

O jakich standardach w zakresie opieki okołoporodowej mowa, można się przekonać, przechodząc do rankingu opublikowanego na portalu gdzierodzic.info oraz słuchając opinii świeżo upieczonych mam. Jeszcze łatwiej po prostu zadzwonić na oddział i porozmawiać o szczegółach z personelem, traktując telefon jako pierwsze spotkanie, które da pewność, że w Swissmedzie kompetencje lekarzy idą w parze z innowacyjnymi i podnoszącymi komfort rozwiązaniami dla przyszłych mam. Tu liczy się zdrowie, dlatego każde rozwiązanie poprzedza wizyta kwalifikacyjna możliwa od 36 tygodnia ciąży, podczas której odbywają się konsultacje u trzech specjalistów: ginekologa-położnika, anestezjologa i neonatologa. Po niej wystarczy zdecydować się na długość pobytu, wybrać rodzaj znieczulenia i z radością czekać na wielki dzień u boku osoby towarzyszącej, która w pokoju mamy może przebywać przez cały okres hospitalizacji.

W szpitalu Swismed do dyspozycji pacjentek są dwie przestronne i doskonale wyposażone, jednoosobowe sale porodowe; jedno- i dwuosobowe sale poporodowe z łazienkami, TV, internetem i komfortowymi stanowiskami do pielęgnacji noworodków. Jest także sala operacyjna przeznaczona do cesarskich cięć i sala intensywnego nadzoru nad noworodkiem wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny pomocny również w przypadku wystąpienia zaburzeń w okresie adaptacyjnym noworodka. Jednym słowem wszystko, czego trzeba, aby „Mamo, już jestem” okazało się najpiękniejszą chwilą w życiu! 

4.4/5 – (7 głosów)