Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wybór materacy do spania w Głogowie – jaki będzie najlepszy?
wybor-materacy-do-spania-w-siemianowicach-jaki-bedzie-najlepszy

Wybór materacy do spania w Głogowie – jaki będzie najlepszy?

O tym, jaki materac do spania okaże się wygodnym i komfortowym rozwiązaniem, decyduje wiele czynników, w tym rodzaj zastosowanego materiału, stopień twardości czy łatwość w zachowaniu wysokiej higieniczności. Warto również wziąć pod uwagę autorskie rozwiązanie poszczególnych producentów, które nierzadko sprawiają, że zwykły na pierwszy rzut oka materac oferuje szereg funkcji dodatkowych dedykowanych np. alergikom. Ze względu na mnogość możliwości ciężko jednak zdecydować się na jeden konkretny model, zwłaszcza jeśli ktoś nie interesuje się na co dzień materacami. Dowiedz się więcej o tym, jak poprawić komfort snu i sprawdź, który materac do łóżka pasował będzie do Twojej sypialni.

Rozmiar materaca do spania – która konstrukcja sprawdzi się w łóżku pojedynczym, a która w podwójnym?

Dobierając materac konieczne jest uwzględnienie wielu czynników – rozmiar jest jednym z nich i choć wydawać się może, że sprawa jest w tym przypadku oczywista, wymiary materaca do spania uzależnione są nie tylko od wielkości stelaża. Kluczowe jest również wzięcie pod uwagę, ile osób będzie na co dzień z niego korzystać i tak w przypadku materaca dla singla lub singielki wymiary konstrukcji zaczynają się od 80 × 200 cm i kończą na 140 × 200 cm. To optymalne rozwiązanie skierowane zarówno do właścicieli domów jednorodzinnych, jak i osób wynajmujących mieszkania, w których często dysponuje się ograniczoną przestrzenią. W takich sytuacjach dobrze jest wybrać materac piankowy z opcją złożenia – nie tylko ułatwi to transport, ale również przechowywanie takiej konstrukcji. Materace w sklepie Materaceglogow.pl, produkowane przez Hilding Anders, mają również wygodny uchwyt, który ułatwia przenoszenie i obracanie.

Materace tego skandynawskiego producenta można obracać, zmieniając tym samym twardość i podnosząc poziom higieniczności. Pod tym względem warto mieć na uwadze materac sprężynowy Hilding Pasodoble, który ma 7 stref twardości. Choć konstrukcje z wkładką sprężynową mogą wydawać się staroświecki, w rzeczywistości stanowią doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza w sypialni pary. W takich sytuacjach dobrze jest zdecydować się na materac o zwiększonej szerokości, by obie osoby mogły cieszyć się spokojnym, niczym niezakłóconym snem.

Marka Hilding Anders przygotowała również inne udogodnienia dla par – sprężyny kieszeniowe i Multipocket, z których składa się wypełnienie materacy tego skandynawskiego producenta, uginają się tylko w tym miejscu, gdzie zostało przyłożone obciążenie. Materac Hilding Flamenco zapobiega to przenoszeniu się drgań na inne części łóżka, będąc tym samym świetnym rozwiązaniem w sypialni pary.

Stopień twardości materacy do łóżka – konstrukcje miękkie i twarde pod lupą

Omawiane wcześniej rodzaje materacy różnią się również stopniem twardości, czyli tym, jak głęboko ugina się konstrukcja pod wpływem obciążenia. Osobom preferującym miękkie powierzchnie poleca się zazwyczaj materace piankowe – elastyczny materiał doskonale dopasowuje się wszelkich krzywizn sylwetki danej osoby, reagując nie tylko na wagę czy kształt ciała użytkownika, ale również na jego temperaturę. Pod tym względem wyróżniają się termoelastyczne materace w sklepie Materacesiemianowice.pl, których wkładka została wykonana ze specjalnego rodzaju pianki uwzględniającego temperaturę ciała danej osoby.

rozmiar-materaca-do-spania-ktora-konstrukcja-sprawdzi-sie-w-lozku-pojedynczym-a-ktora-w-podwojnym

W przypadku materacy twardych i bardzo twardych mamy zazwyczaj do czynienia z konstrukcjami sprężynowymi, które dedykowane są osobom o większej masie ciała (powyżej 100 kg) lub po prostu tym ceniącym stabilne podparcie kręgosłupa podczas snu.

Oceń