Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Murale i tapety na ściany – jakie są ich zalety?

Murale i tapety na ściany – jakie są ich zalety?

Ściany nie muszą być tylko tłem dla naszej aranżacji wnętrz, same w sobie mogą stać się elementem bardzo dekoracyjnym – wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, w jaki sposób wykorzystamy ich powierzchnię. Wśród najpopularniejszych rozwiązań znajduje się oczywiście proste pomalowanie ściany farbą o wybranym i pasującym do wnętrza kolorze. Coraz częściej sięga się jednak również po różnego rodzaju farby oraz murale – czy rzeczywiście warto się na nie decydować? Jakie są ich zalety?

Murale i tapety – czym się różnią?

Zarówno tapety, jak i murale pozwalają na wprowadzenie do wnętrza bardzo ciekawych i różnorodnych wzorów, różnią się jednak tym, w jaki sposób te wzory przedstawiają. Kupując tapetę, na każdej rolce znajdziemy ten sam nadruk, dzięki któremu nadamy ścianie jednolity wygląd, w czasie montażu dokładając kolejne rzędy tego samego wzoru (z uwzględnieniem przesunięcia wzoru). Z kolei mural oferuje całkowicie inny efekt, ponieważ przedstawia on całościowo konkretny obraz – nie jest to więc powielanie jednego wzoru, ale cała grafika.

Różnice te powodują, że również do zakupu musimy podejść nieco inaczej – w przypadku tapet, wyliczamy, ile powierzchni zamierzamy nią ozdobić i kupujemy odpowiednią liczbę rolek, z kolei mural musi swoją wielkością dokładnie odpowiadać konkretnej ścianę, na której ma się znaleźć, dzięki czemu zmieści się na niej cały obraz graficzny, jaki przedstawia. Szeroki wybór produktów należących do obu tych kategorii można znaleźć na www.niziohome.pl – to bogate wzornictwo i niezwykła jakość, która stanie się wyjątkową ozdobą każdego domu!

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Zdecydowanie największą zaletą zarówno tapet i murali jest ich różnorodność – dostępne są bardzo różne wzory w tym roślinne, geometryczne, abstrakcyjne czy nawet bajkowe, które staną się wyjątkową ozdobą każdego pokoju dziecięcego. Są to więc rozwiązania, które pozwalają na urozmaicenie wnętrza, niezależnie od tego, czy stosujemy je na całych ścianach, czy mają służyć nam tylko jako akcent dekoracyjny. Jednak względy estetyczne to nie jedyna zaleta, którą warto mieć na uwadze.

Współczesne tapety są przede wszystkim bardzo wysokiej jakości – wykorzystane w ich produkcji materiały zapewniają ich trwałość i wytrzymałość na trudy codziennego użytkowania. Warto zwracać również uwagę, czy interesujące nas rozwiązanie zostało w odpowiedni sposób zabezpieczone przed utratą kolorów w wyniku działania promieni słonecznych oraz wpływem wody – wybranie tapety, którą możemy myć, jest świetnym sposobem na utrzymanie jej jakości i piękna przez długi czas.

Nie sposób pominąć też łatwego montażu oraz możliwości ściągnięcia tapety ze ściany bez pozostawiania na niej śladu. Sprawia to, że wygląd pomieszczenia możemy zmienić niezwykle szybko, a w dodatku, kiedy postanowimy, że dany wzór nie odpowiada już naszym potrzebom, będziemy mogli bardzo łatwo zdemontować tapetę, co nie wpłynie na stan znajdującej się pod nią ściany.

Oba omówione wyżej rozwiązania mają wiele zalet, by jednak wybrać to najlepiej spełniające nasze oczekiwania, warto jeszcze przed dokonaniem zakupu zastanowić się, na jakim efekcie nam zależy. Niezależnie jednak od wybranego wzoru czy zastosowania tapety, czy muralu, zawsze warto skupić się na wybieraniu produktów od sprawdzonych producentów i dostawców, którzy dbają o najwyższą jakość.

Oceń