Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wielofunkcyjne leżaczki 3w1 wspomagają rozwój dziecka
lezaczki-dla-niemowlat-sklep

Wielofunkcyjne leżaczki 3w1 wspomagają rozwój dziecka

Pielęgnacja małego dziecka to przyjemność, ale i wyzwanie. Zazwyczaj zmęczeni rodzice i wymagający noworodek czy niemowlak to połączenie wymagające odpowiedniego podejścia i dobrych sprzętów. Zobacz jak można ułatwić sobie na co dzień opiekę nad maluchem.

Wielofunkcyjne leżaczki to pomoc dla rodziców i wygoda dla dziecka

Rodzice małych dzieci zazwyczaj muszą bardzo dobrze zarządzać czasem, aby zaspokoić potrzeby dziecka, ale nie zapominać też o swoich. Szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko. Sztuką jest pogodzić te dwie sprawy i wygospodarować trochę czasu dla siebie, nie zapominając o dziecku i najczęściej naglących obowiązkach domowych.

Maluch musi mieć bezpieczne i funkcjonalne miejsce do odpoczynku, jednocześnie będąc blisko rodziców. Tutaj z pomocą służą wielofunkcyjne leżaczki, które mogą znacznie uprościć opiekę nad niemowlakiem.

Jakie funkcje posiadają leżaczki 3w1?

Leżaczki dla dzieci o funkcji 3w1 czyli leżaczka, bujaczka i krzesełka, to rozwiązanie praktyczne i bardzo komfortowe dla dzieci, jak i dla rodziców. Leżaczek szybko zmienia się w łóżeczko z materacem.

Przy tym leżaczki mają aż 3 pozycje dla komfortowego ułożenia dziecka – siedzącą, leżącą i półleżącą. Dzięki temu dziecko ma pozycję idealną do zabawy, drzemki, a nawet z czasem do karmienia pierwszymi posiłkami.

Leżaczek ma tak ważną dla maluchów, funkcję bujania, ale można go też ustawić w pozycji całkiem stabilnej. Dodatkowo dla uspokojenia dziecka, można włączyć wibrację. Do tego, leżaczek posiada zabawkę świetlno-muzyczną z 9 melodiami, która zainteresuje dziecko i działa kojąco na jego zmysły.

Rodzic potrzebuje nowoczesnych sprzętów, aby łatwiej godzić opiekę nad dzieckiem z obowiązkami domowymi

Opieka nad małymi dziećmi to zajęcie praktycznie 24h na dobę. W dzień trzeba być w pełnej gotowości, natomiast w nocy nie zawsze można się wyspać. Dlatego potrzeba sprytnych rozwiązań, które są ekonomiczne finansowo, rosną razem z dzieckiem i pozwolą zaoszczędzić miejsce w domu.

Maluchy uwielbiają być blisko rodziców i obserwować, a im starsze tym bardziej ciekawe świata. Dziecko, które siedzi ma największą przyjemność w obserwowaniu rodzica, który robi różne rzeczy w domu. W wygodnym leżaczku może siedzieć i swobodnie przypatrywać się rodzicom i otoczeniu, a gdy nagle zaśnie, nie ma problemu, leżaczek szybko przekształca się w łóżeczku.

Obowiązków domowych przy małych dzieciach jest równie dużo co przy opiece nad nimi, zatem rodzice oczekują inteligentnych rozwiązań. Takich, które gdy jest potężna, pozwolą mieć dziecko obok siebie, a jednocześnie pozostawić wolne ręce do swobodnej pracy w domu.

Różne funkcje leżaczków 3w1 spełniają podstawowe potrzeby dziecka

Takie leżaczki działają w 3 trybach:

  • Leżaczek to chwila relaksu i drzemki, tutaj mamy daszek, materacyk i podniesione boki
  • Bujanie i zabawa to nie tylko funkcje rozrywkowe, również pomoc przy refluksie
  • Funkcja krzesełka to zabawa, swobodna obserwacja i komunikacja oraz karmienie, tu dziecko bawi się karuzelką z melodiami, może gaworzyć do rodzica i jeść pierwsze stałe posiłki
lezaczki-dla-niemowlat-hurtownia

Dzieci szybko rosną, a krzesełka razem z nimi, wspierając ich umiejętności na każdym etapie

Rozwój dziecka to sprawa niebagatelna i wymagająca czujności i zainteresowania rodzica. Dziecko z tygodnia na tydzień dosłownie ma inne potrzeby i wymaga innych bodźców.

Aby nadążyć za rozwojem dziecka, najlepiej zaopatrzyć się w funkcjonalne i sprytne rozwiązania np. takie jak leżaczki 3w1.

Dzieci na przestrzeni kilku miesięcy od urodzenia mieszczą się w następujących ramach, jeśli chodzi o ich rozwój: 0-3 miesiące to rozwój emocjonalny i społeczny, 3-6 to kształtowanie ruchów precyzyjnych, natomiast 0-6+ to wspomaganie przy komunikacji, jak i potencjalnych problemach z kolkami.


Wczesny rozwój dziecka  ma wpływ na jego przyszłość 

Pierwszy rok w rozwoju dziecka to kamień milowy, mający wpływ na jego przyszłość. Wtedy też zasadniczo kształtuje się rodzaj więzi z rodzicem oraz pierwsze funkcje poznawcze i emocjonalne.

Rodzice szukają najlepszych rozwiązań dla swojego dziecka i nowoczesne gadżety dla dzieci, takie jak leżaczki dla niemowląt hurtownia to już nie tylko kaprys czy moda, ale przemyślane rozwiązania wysokiej jakości.

Projektanci takich krzesełek zwracają uwagę na ich dopasowanie do dziecka i to jak rosną one razem z dzieckiem, począwszy od noworodka, który leży w leżaczku o funkcji łóżeczka, w bezpiecznej pozycji obok rodzica, a skończywszy na siedzącym maluchu, który zaczyna rozszerzać dietę.

Każdy z tych etapów jest równie ważny dla dziecka, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w takie rozwiązanie, które uwzględni potrzeby zarówno noworodka, jak i niemowlaka.

Krzesełka wielofunkcyjne to duża pomoc i wygoda dla rodzica i bezpieczeństwo dla małych dzieci, które wymagają nieustannej opieki i dostarczania rożnego rodzaju bodźców. Bodźce te zapewniają harmonijny rozwój i zapewniają łatwiejsze zaspokojenie potrzeb społecznych dla maluszka. 

Po więcej zapraszamy na stronę: https://www.marko-baby.pl

Oceń