Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Projekt plaża czas start!

Projekt plaża czas start!

Za oknem wiosna, wszystko się budzi do życia. Warto odnaleźć w sobie motywację i korzystając z coraz dłuższych dni, zadbać o swoje zdrowie i ładną sylwetkę. Wiosna szybko przeminie, zacznie się lato, a wraz z nim wyjazdy do nadmorskich kurortów i weekendy nad jeziorem. Która z nas nie marzy o tym by pochwalić się nad wodą zgrabnym ciałem? Na szczęście jeszcze nie jest za późno na „projekt plaża”. Poniżej znajdziesz kilka porad, jak małymi krokami dojść do dobrego samopo-czucia i zadowolenia z własnej sylwetki.

Kolory na talerzu

 

Wiosną na bazarkach pojawiają się nowalijki. Warto wykorzystywać je do komponowania zbilansowanych posiłków, gdyż racjonalna dieta jest fundamentem zdrowego stylu życia. Pamiętajmy o tym, by spożywać posiłki w regularnych odstępach czasu i aby w każdym z dań było miejsce na warzywa, owoce i produkty z pełnego ziarna. Bardzo ważne jest także nawadnianie organizmu. Każdego dnia osoba dorosła powinna przyjmować około 2 litrów płynów. Wliczamy w to oczywiście pitne jogurty, zupy czy wodę zawartą w warzywach i owocach, nie mniej jednak butelkę mineralnej powinniśmy mieć zawsze przy sobie.

 

Pozbądź się nałogu

 

Statystyki są alarmujące. Ponad 6 tysięcy Polek rocznie umiera na raka płuc. Palenie tytoniu na prawdę zabija. Około 9 milionów Polaków pali papierosy nałogowo. Każdej minuty setki złotych idą z dymem. Palenie papierosów zwiększa ryzyko zachorowania na wiele nowotworów, choroby układu krążenia czy układu oddechowego. Ma fatalny wpływ na stan skóry, przyspiesza starzenie i upośledza płodność. Warto szukać pomocy przy wyjściu z nałogu, gdyż naukowcy oszacowali, że każdy wypalony papieros skraca życie o 11 minut!

 

Ładne nogi

 

Budowy anatomicznej nie zmienimy. Ale możemy powalczyć o jędrność mięśni naszych nóg oraz dobry stan skóry. Objawy niewydolności żylnej, takie jak pajączki naczyniowe, żylaki czy obrzęki, z pewnością nie poprawiają wyglądu nóg oraz nie dodają pewności siebie. Osoby zmagające się z takimi problemami, mogą sięgnąć po żel z heparyną, np. Lioton®1000. Wspomniany produkt poprawia mikrokrążenie, przeciwdziała obrzękom, stanom zapalnym i powstawaniu zakrzepów. Działa wspomagająco w chorobach żył powierzchownych, takich jak żylaki czy zapalenia żył. Korzystnie na stan naszych kończyn dolnych wpływa także aktywność fizyczna. Można jeździć na rowerze, pływać, uprawiać nordic walking, jeździć na rolkach albo po prostu spacerować. Sport to nie tylko sposób na ładne nogi, ale także na zdrowe odchudzanie, dobre samopoczucie oraz długie utrzymanie zdrowia i sprawności fizycznej. Jeżeli pracujesz w pozycji siedzącej lub stojącej pamiętaj, aby co jakiś czas wstawać i wykonywać kilka ćwiczeń. Po powrocie do domu odpoczywaj z nogami nieco uniesionymi ponad poziom ciała.

 

Gładka skóra

 

Aby codziennie cieszyć się ładną, gładką i świetlistą skórą warto do swojej rutyny wpisać regularne peelingi całego ciała. Takie zabiegi mają na celu pozbycie się martwych komórek naskórka oraz pobudzenie powstawania nowych. Peelingi oczyszczają skórę i poprawiają jej ukrwienie. Można kupić gotowe produkty w drogerii lub przygotować kosmetyk własnoręcznie, np. z mielonej kawy, cukru lub grubej soli. Po zabiegu złuszczania należy nałożyć balsam nawilżający, odpowiedni dla potrzeb swojej skóry.

Oceń