Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wodoodporna kredka do oczu, czyli produkt, którego nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce
kredkidooczu

Wodoodporna kredka do oczu, czyli produkt, którego nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce

Ile razy zdarzyło się, że wracałaś do domu z rozmazanym makijażem bądź na szybko w pracy musiałaś nanosić poprawki. Ten problem może zniknąć, jeżeli wodoodporna kredka do oczu będzie twoim codziennym wyborem!

Jaką wybrać kredkę do oczu?

Kredki do oczu oprócz dzielenia się na wersje kolorystyczne, dzielą się również ze względu na swoje właściwości. Pierwszą z nich jest wspomniana kredka do oczu wodoodporna. To produkt, dzięki któremu możesz spokojnie przebywać nad wodą, bez myślenia o rozmazanym makijażu. Kredka wodoodporna występuje zazwyczaj w kolorze czarnym, który nadaje się idealnie do podkreślania linii rzęs. Możesz go nałożyć na całej długości występowania włosków bądź wyjechać poza linię, aby zrobić kreskę. W makijażach wieczorowych, np. smokey eyes, nakłada się czarną kredkę na linię wodną oka. Dzięki temu zabiegowi oko nabiera tajemniczości oraz elegancji. Aby linia wodna oka pozostała nienaruszona przez cały wieczór (lub noc) wybierz wodoodporną konturówkę. Ten rodzaj kredki sprawdzi się również alergikom. W czasie pylenia, gdy oczy stale łzawią, nie musimy rezygnować z makijażu. Wystarczy dobrać do niego odpowiednie kosmetyki. Problem łzawienia oczu może spotkać tak naprawdę każdego z nas – wystarczy bardzo silny wiatr bądź zwykłe wzruszenie się. Dlatego w codziennym makijażu postaw na wodoodporną wersję kredki do oczu!

Biała kredka do linii wodnej w Twojej kosmetyczce

Inny rodzaj to biała kredka do oczu. Jest to rodzaj konturówki do stosowania na linię wodną oka. Używanie jej jest wskazane przy wykonywaniu lekkiego makijażu. To najczęściej stosowana kredka do linii wodnej w codziennym makeupie. Biała lub kremowa kredka nałożona na dolną linię w niesamowity sposób powiększa oko oraz otwiera je. Użycie jej to dobry sposób, gdy jesteśmy niewyspane bądź gdy mamy zaplanowane robienie zdjęć. Na fotografiach oczy wychodzą o wiele mniejsze niż są na żywo, dlatego warto je optycznie powiększyć. Biała kredka nałożona w kąciku oka, a następie przykryta jasnym, złocistym cieniem, doda w ciekawy sposób rozświetlenia w makijażu oka. Może ona również posłużyć jako podkład pod kolorowe kredki, dzięki niej ich barwy będą bardziej nasycone.

Ostatnim rodzajem jest brązowa konturówka do oczu. Jej kolor będzie pasował do makijaży dziennych oraz wieczorowych. W makeupie dziennym będzie ona dobrym zastępstwem za czarny kolor. Nałożenie brązowego na linię rzęs optycznie je zagęści, co otworzy oko. Jednak sama kreska nie będzie widoczna, przez co osiągniesz naturalniejszy efekt.

Oceń