Together Magazyn » Dom » Jak w prosty sposób nadać wnętrzu nowoczesny charakter? Zadbaj o detale!
detale w nowoczesnym wnętrzu

Jak w prosty sposób nadać wnętrzu nowoczesny charakter? Zadbaj o detale!

Funkcjonalność, prostota i minimalizm to najważniejsze cechy stylu nowoczesnego. Podobają Ci się modernistyczne aranżacje, ale nie chcesz przeprowadzać dużego remontu? Na szczęście istnieją inne sposoby na to, by odmienić wygląd wnętrza. Dodatki i dekoracje pomogą Ci uzyskać wymarzony efekt.

Nowoczesne meble w wyjątkowym stylu

Gdy już nieco znudzi Ci się wystrój mieszkania, możesz próbować nieco odświeżyć jego wygląd. Jeśli chcesz uniknąć przy tym dużych inwestycji i czasochłonnego remontu, postaw na dodatki. Dzięki odpowiedniemu doborowi akcesoriów i wyposażenia Twoje wnętrze nabierze charakteru.

W stylu nowoczesnym liczy się niewielka liczba dobrze dobranych dodatków. Główną ozdobą mieszkania mają być wysokiej jakości meble. Dobrze prezentują się na tle jednolitych, neutralnych barw. Dzięki ograniczonej liczbie bibelotów gładkie, płaskie powierzchnie blatów są doskonale wyeksponowane. Modernistyczny wystrój podkreślą meble takie jak nowoczesne stoliki kawowe od Kludo. Takie dodatki potrafią skutecznie odmienić aranżację w domach urządzonych w różnych stylach.

Kolorystyka w nowoczesnych wnętrzach

Zwróć uwagę na to, by w pomieszczeniu była ograniczona liczba barw. Kolory w nowoczesnych wnętrzach to szarości, popiel, czerń i biel. Tę skromną paletę można powiększyć o odcienie brązu lub pastele. Świetnym pomysłem jest urozmaicenie ich detalami w kolorze srebrnym, złotym lub czarnym. Taka kolorystyka motywów wizualnie powiększa wnętrze poprzez efektowne odbijanie światła. Dzięki temu nadaje wnętrzom ciekawego wyglądu.

Barwy we wnętrzach dobrze jest łączyć w przemyślany sposób. Kolor tapicerki krzeseł w jadalni warto powtórzyć np. na zasłonach lub poduszkach. Dzięki delikatnej kolorystyce tekstyliów stworzysz spokojną i stonowana aranżację. Jasny, jednolity kolor na ścianach jest idealnym tłem dla aranżacji, jednak nie jest całkowicie niezbędny. W nowoczesnych wnętrzach dobrze wyglądają również tapety z geometrycznymi wzorami.

Minimalizm i prostota aranżacji

Styl nowoczesny to połączenie prostoty i funkcjonalności. Nie traci przy tym na estetyce. Wystrój pomieszczeń w nowoczesnym stylu opiera się na spokojnej, minimalistycznej kompozycji. Dlatego dobrym krokiem do odświeżenia wyglądu mieszkania jest ograniczenie barwnych elementów. Zminimalizuj liczbę dekoracji i schowaj zbędne przedmioty do pojemników, szuflad lub szafek. Dzięki temu w Twoim mieszkaniu zapanuje ład i porządek. To z kolei pomoże Ci pracować nad aranżacją. Będzie Ci też prościej czyścić kurze.

W nowoczesnych wnętrzach dobrze wyglądają stonowane, neutralne barwy. Dlatego zadbaj o detale – jeśli masz kolorową tapicerowaną kanapę, przykryj ją narzutą w kolorze popielatym, barwny obrus zamień na gładki szary materiał. Na stole postaw prosty wazon. 

Nowoczesny charakter wnętrza możesz uzyskać poprzez odpowiedni dobór akcesoriów wnętrzarskich, tekstyliów i mebli. Wypróbuj tę metodę, by odmienić aranżację salonu i odświeżyć jego wygląd. Proste i efektowne dodatki to detale, które przekształcą styl Twojego mieszkania.

5/5 – (1 głosów)