Together Magazyn » Zdrowie » Szkolne Mistrzostwa Lechii Gdańsk – czas na start!

Szkolne Mistrzostwa Lechii Gdańsk – czas na start!

W poniedziałek 12 stycznia rozpoczął się zaplanowany na sześć najbliższych miesięcy program Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk 2015. Uczniowie klas I – IV z wszystkich szkół podstawowych w Gdańsku zostali zaproszeni przez Lechię do sprawdzenia się na licencjonowanym torze Speed4. Zajęcia prowadzone w szkołach urozmaicać będą lekcje w-f, zabawią dzieci dając im szansę na poznanie swojej sprawności, zapewnią dodatkowe korzyści w postaci przekazania ważnych zasad zdrowego trybu życia, będą w końcu okazją do zdobycia wielu nagród.

Speed4 to specjalny tor z zainstalowanymi fotokomórkami, którego pokonanie przez dziecko kończy się wydrukiem czterech pomiarów czasu. Przywieziony na zagranicznej licencji jest atrakcyjną formą ruchu dla dzieci, które rywalizują na nim indywidualnie, ale walcząc o wyniki całych klas. Żeby pokonać tor w dobrym czasie trzeba być zwinnym i szybkim. Żeby takim być trzeba dobrze odżywiać się i pamiętać o codziennym zdrowym ruchu. – Przystąpiliśmy do programu Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk widząc w nim szansę na coś naprawdę ważnego – monitoring zdrowia dzieci prowadzony w sposób dla nich samych związany z dobrą zabawą do tego dokonywany na bardzo dużej grupie badanych – mówi dr Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka w Gdańsku.

Kiedy poznaliśmy możliwości Speed4 postanowiliśmy zrobić program, który będziemy chcieli kontynuować również w następnych latach, zachęcając najmłodszych do zdrowego ruchu – mówi Agnieszka Weissgerber, PR i CSR Manager w Lechii Gdańsk – Doktor Jankowski pomógł nam w wypracowaniu optymalnego podejścia do projektu. Wyniki dzieci będą rejestrowane i archiwizowane, nagrody za udział w zawodach pozyskane od sponsorów związanych ze sportem, przez co dzieci będą zachęcane do aktywnego spędzania czasu wolnego i ciągłego trenowania swojej formy. Ofertę skierowaliśmy do wszystkich szkół podstawowych w Gdańsku w ten sposób otwierając projekt dla ponad 15 tysięcy dzieci.

W realizacji programu skutecznie pomaga Wydział Rozwoju Społecznego Miasta Gdańsk. WRS zachęca dyrektorów szkół do przystąpienia do Mistrzostw i dania dzieciom szansy na dobrą i pożyteczną zabawę.

Przeprowadzaliśmy zawody Speed4 już w paru miastach w Polsce, w tym oczywiście w stolicy, jednak to dopiero w Gdańsku spotkaliśmy się z tak kompleksowym podejściem realizowanym przy współpracy tylu podmiotów – mówi Janusz Nycz, przedstawiciel firmy Proton Relations do której należy tor i która przeprowadzać będzie zawody w szkołach.

Do realizacji programu Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk 2015 udało się pozyskać wielu cennych sponsorów. Przystąpili do programu: Miasto Gdańsk, Grupa LOTOS, Grupa ETL, PGE ARENA Gdańsk i kilkanaście innych podmiotów, które oferują dzieciom nie tylko nagrody ale również cenne bonusy na swoje usługi i artykuły.

Patronaty medialne nad projektem objęli: TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Magazyn Together Rodzinna Strona Trójmiasta, portal Miasto Dzieci.pl

Pierwszą szkołą, która przystąpi do Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk 2015 będzie SP4. Prowadzenie zawodów w dziewięciu placówkach wyznaczonych w pierwszej grupie eliminacyjnej (dzielnice Orunia, Śródmieście i Chełm) potrwa do 23 stycznia, a już w sobotę 24 stycznia ponad 240 dzieci weźmie udział w pierwszym Półfinale Mistrzostw zorganizowanym na pięknej PGE ARENIE. Przeprowadzenie wszystkich eliminacji w szkołach, kończących się sześcioma półfinałami i Wielkim Finałem potrwa do czerwca.

(AW)

Oceń