Together Magazyn » Zdrowie » Badania krwi w domu — wygodne podejście do diagnostyki laboratoryjnej
para pry laptopie zamawia badania do domu

Badania krwi w domu — wygodne podejście do diagnostyki laboratoryjnej

Z czym kojarzą Ci się badania krwi? Dzięki nowym usługom, które pojawiają się na rynku, badania krwi nie muszą wywoływać nieprzyjemnych emocji. Od pewnego czasu coraz popularniejsze stają się badania krwi w domu, z których mogą korzystać m.in. seniorzy, rodzice z małymi dziećmi i osoby pracujące.

Co to są domowe badania krwi?

Badania krwi w domu umożliwiają pacjentom przeprowadzanie badań bez konieczności wizyty w przychodni czy Punkcie Pobrań. Pacjenci umawiają wizytę domową wykwalifikowanego personelu, który za pomocą specjalistycznego sprzętu i przy zachowaniu odpowiednich procedur pobiera krew, a następnie przekazuje ją do laboratorium. To proste i skuteczne rozwiązanie eliminuje konieczność osobistego odwiedzania placówek medycznych, co przekłada się na liczne korzyści dla pacjentów.

Zalety domowych badań krwi

Wygoda i dostępność to dwie główne zalety domowych badań krwi. Nie trzeba martwić się o rezerwację terminów, dojazd do przychodni czy oczekiwanie w kolejce. Wystarczy dostęp do  internetu i kilka minut na złożenie zamówienia, aby umówić się na pobranie w wybranym przez Ciebie miejscu w dogodnej dla Ciebie porze.

Kolejną zaletą jest oszczędność czasu. Zamiast poświęcać czas na dojazd do przychodni, czekanie na swoją kolej czy umawianie wizyt, możesz przeprowadzić badanie w zaciszu własnego domu dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas. Ponieważ to personel medyczny przyjeżdża do Ciebie, Ty potrzebujesz tylko kilku minut potrzebnych do pobrania próbki krwi.

Jakie jeszcze badania można wykonać z domu?

Badania krwi pozwalają na uzyskanie wielu informacji na temat swojego stanu zdrowia. Nie są jednak jedynymi, które obejmuje usługa ALAB w domu. W ofercie znajdują się też badania wykonywane z moczu i kału. 

Pobranie krwi wykonywane jest przez doświadczony personel medyczny, a materiał transportowany jest do laboratorium i tam analizowany. W przypadku badań wykonywanych z moczu i kału należy samodzielnie przygotować próbkę, która zostanie odebrana w trakcie wizyty domowej.

Badanie krwi w domu — dla kogo?

Badanie krwi wykonywane w domu jest wyjściem naprzeciw potrzebom rodziców, osób starszych i tych, którzy nie mają czasu na oczekiwanie w kolejce do pobrania krwi. Dzięki nim rodzice nie muszą martwić się z kim zostawić dzieci na czas wizyty w punkcie pobrań, seniorzy nie muszą daleko chodzić, a osoby pracujące mogą umówić się na konkretną godzinę w dogodnym miejscu, omijając korki i kolejki. Dzięki temu, że wyniki dostępne są online, możesz poznać je z domu, biura, a nawet trasy. Jak można skorzystać z usługi?

Jak zamówić badanie krwi w domu?

Skorzystanie ze wspomnianej usługi jest proste. Wymaga wykonania czterech intuicyjnych kroków:

  1. Wypełnienia formularza na stronie alabwdomu.pl lub telefonicznie.
  2. Wybrania terminu badania.
  3. Przygotowania się do badań zgodnie z zaleceniami.
  4. Odebrania wyników online.

Czy taka forma badania przypadnie Ci do gustu, czy jednak wolisz tradycyjną formę kontaktu z lekarzem?

5/5 – (1 głosów)