Together Magazyn » Styl życia » 30 litrów krwi na 30 urodziny

30 litrów krwi na 30 urodziny

Nieuchronnie zbliża się ten dzień 15 marca i moje 30 urodziny. Od jakiegoś czasu szukałem pomysłu na ich spędzenie. Skoro to okrągłe urodziny, oczywistym wydawało mi się, że tort mi nie wystarczy… W końcu pomysł przyszedł sam.

Krew oddaję od 12 lat, od 7 jestem Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi. W połowie stycznia pojawiłem się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by po raz kolejny oddać krew. Na miejscu spotkałem dawno niewidzianego znajomego Piotra. Wspólnie wypełniliśmy dokumenty, zaliczyliśmy wizytę u lekarza, a następnie oddaliśmy „dar życia”. Wtedy zdałem sobie sprawę, że od 2007 roku, do stacji krwiodawstwa zawsze chodzę sam. Wśród moich znajomych nie brakuje tych, którzy oddają krew, jednak każdy robi to sam. Dlaczego? Powodów jest wiele. Brak czasu, praca, obowiązkowa przerwa między donacjami i to niezrozumiałe przekonanie, że trzeba to robić w „samotności”. Coś takiego jak wspólny wypad na ul. Hoene-Wrońskiego i wspólne oddawanie krwi nie istnieje. Zdarza się jedynie w momentach spontanicznego zrywu, kiedy dochodzi do niewyobrażalnej tragedii, a to zdecydowanie za mało.

Wróćmy jednak do moich urodzin. Owszem, chce je spędzić ze znajomymi i przyjaciółmi, nie obrazę się też na tort, ale chce tego dnia zrobić coś więcej. Mam jedno życzenie. Chciałbym 15 marca z okazji moich 30 urodzin zebrać 30 litrów krwi. Nie ma co się oszukiwać, nie zrobię tego sam, potrzebuję Waszej pomocy. Aby uzbierać 30 litrów krwi, swoją musiałoby oddać 67 osób. Wiem, że jest to możliwe!

W mój pomysł zaangażowało się już wielu znajomych, dlatego mogę obiecać, że pierwsi, którzy zechcą w ten niekonwencjonalny sposób świętować ze mną moje urodziny, mogą liczyć na większą rekompensatę niż standardowe 8 tabliczek czekolady. Dzięki pomocy przyjaciół udało mi się zebrać niemałą ilość zaproszeń i voucherów na tor wrotkarski, do kina, do escaperooms, Movement Arenę, darmowe jedzenie podczas wydarzenia Jemy Na Stadionie, wejściówki na siłownię oraz na tor gokartowy, a to jeszcze nie koniec.

30 litrów na 30 urodziny to nie tylko pomysł na oryginalne urodziny. Nasza krew może pomóc w uratowaniu czyjegoś życia i to jest najważniejszą ideą!

Liczę na Was,

Link do wydarzenia na FB

https://www.facebook.com/events/1993806450925423/

Bartek

5/5 – (1 głosów)