Together Magazyn » Aktualności » Rodzinny weekend walentynkowy w Trójmieście

Rodzinny weekend walentynkowy w Trójmieście

Wprawdzie tegoroczne Walentynki przypadają we wtorek, jednak w weekend poprzedzający to święto nie powinniśmy narzekać na brak atrakcji rodzinnych w Trójmieście. Poniżej przedstawiamy wybrane propozycje wspólnego spędzenia wolnego czasu.

Weekendowe kino dla każdego

W nadchodzącą sobotę w gdańskim Multikinie będzie można skorzystać z okazji poznania dalszych przygód bohaterów planetki Agi Bagi. To nowe odcinki z drugiego sezonu. Ten topowy polski serial animowany skierowany do przedszkolaków, przetłumaczony na 10 języków i emitowany w 50 krajach. Światowa premiera pierwszego sezonu serialu (13 odcinków) odbyła się 1 kwietnia 2015 r. Początek seansu o godz. 10.30. Natomiast w niedzielę, o tej samej godzinie, Multikino Gdańsk zaprasza na znakomity serial animowany pt. „Pamiętnik Florki”. To świetna zabawa dla całej rodziny.

Nieco starszych widzów zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu pt. „Zerwany kłos”, który odbędzie się w niedzielę o godz. 14.00 w Gdyńskim Centrum Filmowym. Jest to poruszający dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny w reżyserii Witolda Ludwiga. W rolę bł. Karoliny wcieliła się Aleksandra Hejda, a jej ojca – Dariusz Kowalski.

Kultura dla starszych i młodszych

Przypomnijmy: już w piątek 10 lutego o godz. 12.30 w Muzeum Miasta Gdyni zostanie uroczyście otwarta długo wyczekiwana wystawa stała „Gdynia – dzieło otwarte”, o której pisaliśmy obszernie na łamach naszego magazynu. Warto ją również zwiedzić w najbliższy weekend. W sobotę i niedzielę, w godz. 12.00, 14.00 i 16.00, będzie możliwość skorzystania z kuratorskiego zwiedzania ekspozycji.

Centrum Kultury w Gdyni, CultureBox oraz Gdyńskie Centrum Filmowe serdecznie zapraszają wszystkich chętnych – zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe – do udziału w cyklu warsztatów plastycznych, które odbywać się będą co miesiąc w sobotę w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego w godz. 11.00–14.00. Zajęcia obejmować będą różne dziedziny twórczości artystycznej: malarstwo, kolaż, ceramikę, patchwork, małe formy rzeźbiarskie itp. Pierwsze warsztaty z technik papier mache odbędą się już w najbliższą sobotę.

Fani słowa pisanego, którzy będą chcieli się zmierzyć ze znajomością ortografii, a przy okazji wygrać 500 zł, powinni zgłosić się do udziału w II Małym Gdyńskim Dyktandzie, które odbędzie się w sobotę o godz. 11.00 w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51). Warunkiem udziału w dyktandzie jest wysłanie zgłoszenia (do dnia 9 lutego) na adres e-mail: k.gradowska@ckgdynia.pl.

Muzyka nie tylko dla zakochanych

Jeśli Walentynki kojarzą się Wam z uroczymi serduszkami i świetnym humorem przy tanecznych rytmach, idealną propozycją będzie Walentynkowa Gala Disco Polo. Ten gatunek, który święci obecnie swój renesans, znakomicie dopełnia dobrą, swobodną zabawę. Impreza odbędzie się o godz. 19.00 w hali Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 8. W programie koncertu znani i popularni wykonawcy, tacy jak Zenek Martyniuk z grupą Akcent, zespół Mig czy Extazy. Moc wrażeń gwarantowana!

Nieco inną propozycję specjalnie dla zakochanych, choć oczywiście nie tylko, przygotowała Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku. W niedzielę o godz. 17.00 podczas romantycznego wieczoru na Ołowiance, na scenie pojawi się Roby Lakatos – gwiazda muzyki cygańskiej. Ponadto w Sali Koncertowej zagra Natalia Walewska – koncertmistrzyni Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. W programie znalazły się kompozycje V. Montiego, A. Piazzolli, V, Cosmy, J. Bocka, J. Williamsa, I. Csàmpai’ego i J. Bihary’ego. Te pełne pasji utwory będą doskonałym wprowadzeniem do walentynkowej randki.

Macie ochotę na spotkanie z niezwykłą osobowością, z jeszcze bardziej niezwykłą historią, niecodzienną skalą głosu, swobodą i perfekcją intonacji oraz oryginalną techniką wokalną? Będzie ku temu okazja! Zapraszamy na koncert Urszuli Dudziak – artystki niezwykle oryginalnej i kreatywnej. To wyjątkowe wydarzenie w Trójmieście, którego nie można przegapić. Zapraszamy w niedzielę o godz. 19.00 do Starego Maneżu (Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Słowackiego 23).

Weekend na sportowo

Choć na dworze mróz, prawdziwi kibice piłki nożnej na pewno zagwarantują gorący doping piłkarzom Lechii Gdańsk, którzy po zimowej przerwie wracają na ligowe areny. A w niedzielę rozpoczynamy zmagania w ekstraklasie od „wysokiego c”: Lechia, obecny wicelider rozgrywek, podejmuje aktualnego lidera – Jagiellonię Białystok. Wygrana zapewni gdańszczanom pierwsze miejsce w tabeli. Pamiętajcie o niebieskiej trybunie, gdzie można kupić bilety rodzinne w przystępnych cenach. Czy wzmocnienia transferowe, które poczyniła zimą Lechia Gdańsk, przełożą się na jakość gry i liczbę zdobytych bramek? Tego dowiemy się już niebawem. Piłkarze Lechii liczą jak zwykle na niezawodnych gdańskich kibiców. Początek spotkania na stadionie Energa Gdańsk wyznaczono na godz. 18.00. Zapraszamy!

Dzień wcześniej, w sobotę, o godz. 20.30 Arka Gdynia podejmie Legię Warszawa. Teoretycznie oba zespoły mają odmienne cele. Legia deklaruje walkę o mistrzostwo Polski, a gdyńska Arka – raczej o pierwszą ósemkę tabeli. Nie oznacza to jednak braku emocji. Legioniści na pewno nie mogą być pewni korzystnego dla siebie rezultatu. Jak wiadomo, żółto-niebiescy to ekipa ambitna i nieobliczalna, która może zagrozić faworyzowanym gościom. Czy gdynianom uda się sprawić niespodziankę i wyrwać punkty stołecznemu zespołowi? O tym przekonamy się w sobotni wieczór.

Koszykarze sopockiego Trefla nie mają ostatnio dobrej passy – w ostatnich meczach ligowych aż pięciokrotnie musieli uznać wyższość rywali. Te problemy na pewno nie wpływają pozytywnie na atmosferę w zespole, tym bardziej warto wspomóc tę drużynę żywiołowym dopingiem. Najlepszą receptą na odmianę trudnej sytuacji Trefla jest odniesienie wygranej w najbliższym meczu. W sobotę o godz. 18.30 sopocianie podejmą w Hali Stulecia (ul. Goyki 7) ekipę Twardych Pierników Toruń. Gospodarzom życzymy zwycięstwa i zachęcamy do rodzinnego kibicowania!

Oceń