Together Magazyn » Aktualności » Luksusowe apartamenty w Gdańsku
slide

Luksusowe apartamenty w Gdańsku

Gdańsk na mapie polskich apartamentów luksusowych zaznacza się swoją ofertą bardzo wyraźnie. Atrakcyjna lokalizacja oraz obecność na rynku deweloperów nieznających ograniczeń ma na to spory wpływ. Apartamentów przybywa, a zainteresowanie nimi nie maleje.

Nadmorski luksus

Gdańsk jest miastem, w którym rynek luksusowych apartamentów prężnie się rozwija. Wpływa na to wiele czynników, które doceniają nie tylko osoby poszukujące komfortowej przestrzeni do życia, ale również inwestorzy chcący lokować swój kapitał w pewne inwestycje. Ekskluzywne apartamenty przyciągają także zagranicznych inwestorów, którzy upatrują w nich pewnego zysku. Raport odnoszący się do potencjału inwestycyjnego polskich miast pod kątem lokalizacji firm sektora nowoczesnych usług dla biznesu, który został opublikowany przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, jasno wskazuje Trójmiasto, Poznań i Wrocław jako najlepsze polskie miasta dla firm z tej branży. Nic więc dziwnego, że gdańskie luksusowe apartamenty wzbudzają tak duże zainteresowanie.

Luksus z historią
Inwestycja Garnizon powstała na terenach dawnego gdańskiego garnizonu. Zachowano wiele zabytkowych obiektów, które nadają miejscu niepowtarzalny klimat. Za sprawą bogatej infrastruktury oraz designerskiej miejskiej architektury Garnizon szybko stał się samowystarczalnym osiedlem, kojarzonym z unikatowością oraz miejscem wyznaczającym trendy. Urokliwe kawiarnie, puby, restauracje, bazar z ekologiczną żywnością, obiekty rekreacyjno-sportowe oraz te związane ze sztuką i kulturą sprawiają, że Garnizon stał się jedną z bardziej prestiżowych części Gdańska.
– Apartamenty z Garnizonu budzą bardzo duże zainteresowanie. Wpływa na to nie tylko dogodna lokalizacja, standard wykończenia, ale również renoma tego miejsca, mocno już wpisana w świadomość i to nie tylko Gdańszczan – mówi Ezdrasz Gołaszewski z Ezra Investment Estates, zajmujący się sprzedażą apartamentów z segmentu premium.

Morskie krajobrazy
Kolejna inwestycja, która wyróżnia się na rynku ekskluzywnych apartamentów w Gdańsku, to Tarasy Bałtyku. Została doceniona także przez prestiżowe European Property Awards 2019-2020, gdzie dostała nagrodę Best Residential High–rise Development Poland. Prywatne patio, sala fitness czy sala klubowa to tylko część tego, co oferują Tarasy Bałtyku. Nowoczesna architektura bryły z okazałymi tarasami pozwala spojrzeć na Gdańsk z zupełnie innej perspektywy – widok roztacza się na morenowe wzgórza oraz morski horyzont.

Oceń