Together Magazyn » Aktualności » Co to jest laser diodowy?

Co to jest laser diodowy?

Laser do depilacji to urządzenie stosowane już od wielu lat. Cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją skuteczność i efektywność. Najczęściej wykorzystywane jest w gabinetach depilacji, choć dostępne są również lasery do depilacji, których używać można w warunkach domowych. Duży rozgłos zyskał laser diodowy, który jest dość nowym urządzeniem na rynku kosmetycznym. Zdradzamy co to jest laser diodowy i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością.

Laser diodowy to nowoczesne urządzenie stosowane do depilacji laserowej

Laser diodowy obecny jest w nowoczesnych i profesjonalnych salonach depilacji. Jego działanie jest bardzo efektywne. Usuwa wszystkie niechciane włoski już po kilku zabiegach depilacji. Zdecydowanie różni się od wcześniej wykorzystywanych w salonach urządzeń do depilacji. Laser diodowy jest bezpieczny i nieszkodliwy. Nie ma wpływu na skórę, nie uszkadza jej. Dzięki temu depilowana okolica nie jest podrażniona. Występować mogą jedynie lekkie zaczerwienienia, w przypadku bardzo delikatnej skóry. Jednak stan ten mija na kilka godzin po zabiegu depilacji laserowej.

Jaka jest różnica między IPL a laserem diodowym?

Różnica pomiędzy urządzeniami jest ogromna. Poprzednie lasery działały na zasadzie wytwarzania światła, które promieniowało na włoski, uszkadzając je. Jednak wiązki takiego lasera miały bardzo różną długość, przez co działały nie tylko na sam włos, ale także jego okolice. Skóra była więc podrażniana i uszkadzana. Powodowało to wiele ran oraz pieczenie. Stąd także ból, który towarzyszył tego typu zabiegom depilacji. Laser diodowy jest całkowicie bezpieczny, a depilacja nim bezbolesna. Jego wiązka działa na melatoninę, czyli barwnik obecny we włosach. Dlatego też wiązka trafia bezpośrednio w strukturę i macierz włosa, a nie w skórę. Skóra jest nienaruszona.

Laser diodowy i jego efekty

Laser diodowy usuwa włoski raz na zawsze. Najbardziej działa na ciemne i grube owłosienie, efekty w takim przypadku są najbardziej widoczne. Depilacja laserowa laserem diodowym jest skuteczna, efektywna i prosta. Przykładowy cennik znajdziesz na stronie https://depilacja.pl/cennik.html

1/5 – (1 głosów)