Together Magazyn » Aktualności » SIÓDMA EDYCJA FESTIWALU „GDAŃSK DŹWIGA MUZĘ”

SIÓDMA EDYCJA FESTIWALU „GDAŃSK DŹWIGA MUZĘ”

SIÓDMA EDYCJA FESTIWALU „GDAŃSK DŹWIGA MUZĘ”

W dniach 18-19 lipca 2015 roku odbędzie się siódma edycja Festiwalu GDAŃSK DŹWIGA MUZĘ. Cykliczna impreza, która od kilku lat gości w centrum Gdańska to międzynarodowy festiwal tańca – jedyne tego typu wydarzenie organizowane w Polsce i drugie w Europie.

Tegoroczna edycja imprezy, dedykowanej pasjonatom tańca, twórcom i fanom street art’u oraz wielbicielom dobrej muzyki, będzie trwała dwa dni. Przestrzeń miejska na Placu Zebrań Ludowych zmieni się na ten czas w miasteczko festiwalowe. Myśl, która przyświeca organizatorom podczas przygotowywania wydarzenia „Gdańsk Dźwiga Muzę” to podejście, że taniec to nie tylko pasja, ale również sztuka, kultura i styl bycia.

Główną atrakcją imprezy będą warsztaty taneczne. Uczestnicy będą trenować, w zależności od wybranego stylu, w trzech profesjonalnie przygotowanych na tę okazję namiotach. Zajęcia umożliwią wymianę doświadczeń między uczestnikami oraz stworzą warunki do czerpania inspiracji od największych autorytetów środowiska tanecznego. Organizatorzy imprezy „Gdańsk Dźwiga Muzę”, podobnie jak w latach ubiegłych, zaprosili do udziału znanych choreografów i tancerzy z całego świata. Na ten moment wiadomo już, że największą gwiazdą tegorocznej edycji będzie Tight Eyez, prekursor swojego stylu, czyli Krump! Największa gwiazda wśród choreografów i autorytet dla całego środowiska tanecznego. Pod jego okiem i nie tylko!, uczestnicy będą mogli doskonalić swój warsztat taneczny.

Rozgrywane bitwy „Best Performance” umożliwią uczestnikom poczucie ducha rywalizacji w trakcie batalii o nagrodę główną. Umiejętności w zakresie współczesnych form tańca, jak corocznie odwiedzające imprezę tłumy, zaprezentują w przygotowanym na tę okazję Dance Parku.

Jak zawsze, po aktywnym dniu lub w przerwie między aktywnościami, uczestnicy będą mieli możliwość regeneracji w specjalnie przygotowanej strefie. Każdy dzień festiwalu zakończy się koncertem polskiej lub zagranicznej gwiazdy muzycznej na dużej scenie. W sobotę odbędą się koncerty gwiazd stylem odpowiadającym do ducha Festiwalu. Niedziela z kolei w tym roku będzie telewizyjna. Na głównej scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki, a całość transmitowana będzie przez TVP 2.

Amatorzy sztuki graffiti również będą mogli sprawdzić swoich sił w specjalnie przygotowanej do tego strefie. Nie zabraknie także miejsca dla amatorów piłki koszykowej, którzy będą mogli prezentować swoje umiejętności w trefie streetball’u Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie, dla ciała i dla duszy.

Udział w imprezie jest odpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury – wyspecjalizowana placówka miejska z wieloletnim doświadczeniem w organizacji i produkcji wydarzeń kulturalnych, koncertów i dużych imprez miejskich.

Więcej informacji na temat Wydarzenia: http://www.festiwalgdm.pl/ i www.scenamuzyczna.pl

oraz na profilu: https://www.facebook.com/GdanskDzwigaMuze

Oceń